Yoğun Bakım Haberleri

Sahipsiz köpeklerin saldırdığı küçük Umut hayati tehlikeyi atlattı

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Uğur: - "Kafa, sırt, kasık ve bacaklarında kapanmayan yaraları var. Her gün özenle sargılar tekrar sarılıyor. Hastamız ayağa kalkabiliyor, artık özel ihtiyaçlarını kendi başına görebilecek hale geldi" - "Bir çocuğun, yaşadıklarını atlatması zaman alabilir, etkileri uzun sürebilir, o yüzden psikolojik destek almaya devam edecek. Plastik cerrahi ve cildiye uzmanları da Umut'un yaraları tamamen iyileşene kadar durumunu takip edecek"

Yurthaber 11-09-22 11:11

Aydın'ın minik bebekleri sağlığına kavuştu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde 595 gram doğan Pera 2 kilo 380 grama, 780 gram doğan Orkun Alp ise 3,3 kilograma ulaştı - Neonatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Anık: - "Bebeklerin ikisi de parmak bebeklerdi, çok küçüklerdi. Ciddi tıbbi desteğe ihtiyaçları vardı. Dört ay burada yoğun bakımda kaldılar. Şimdi ikisi de taburcu oldular"

Yurthaber 26-08-22 11:06

Denize balıklama atladı, omurgası kırıldı! 51 gündür yoğun bakımda

Kocaeli'nin Darıca ilçesinden arkadaşlarıyla Yalova'ya yüzmeye giden fabrika işçisi Hakan Koçak (24), hayatının şokunu yaşadı. Denize balıklama atlayan Koçak'ın dibe çakılması sonucu omurgası kırıldı. Talihsiz genç, 51 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. İşte olayın detayları...

Haber 08-08-22 10:03

Konya'da 4,5 yıldır yoğun bakımda tedavi gören kişi hayatını kaybetti

Konya'da 4,5 yıldır yoğun bakımda tedavi gören kişi hayatını kaybetti

Yurthaber 03-08-22 14:37

İzmir'de kalp nakli yapılan 2 yaşındaki Asel yoğun bakımdan çıktı

İzmir'de kalp nakli yapılan 2 yaşındaki Asel yoğun bakımdan çıktı

Yurthaber 03-08-22 14:29

Erzurum'da 745 gram doğan bebeklerini 155 gün sonra kucaklarına aldılar

Şehir Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi sorumlusu Prof. Dr. Hasan Kahveci: - "İleri derecede düşük doğum ağırlıklı prematüre bebek yoğun bakımda 63 gün entübe edildi ve 40 gün de yüksek hızlı ventilasyon yapıldı"

Yurthaber 28-07-22 14:07

Bolu'da içme suyundan etkilenerek tedaviye alınan çocukların yakınları yaşadıklarını anlattı

Kızı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi gören Huri Arslan: - "Bu olayın en kısa zamanda çaresine bakılmasını istiyoruz. Eğer gerçekten sudansa lütfen çaresine baksınlar" - Cemre'nin annesi Şükriye Mazakoğlu: - "Diyaliz gerektiğini söylediler ve Ankara'ya sevk ettiler. Şu an bilinci açık ama insanları çift ya da bulanık görüyor"

Yurthaber 20-07-22 13:14

Endişelendiren gelişme! 1'di, 2 oldu: Şiddetli bir artış var

Türkiye'de koronavirüs vakalarında artış yaşanırken, Kovid-19 ile mücadelede lokomotif olan Ankara Şehir Hastanesi'nde ise vaka sayılarındaki yükseliş ile birlikte pandemi yoğun bakım alanları yeniden açılmaya başladı. Haziran ayında 1 olan Kovid-19 yoğun bakım alanı, vakalardaki artış ile birlikte şimdi 2'ye yükseldi. Ankara Şehir Hastanesi Kovid-19 Yoğun Bakım Sorumlusu ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Turan "Özellikle son haftalarda şiddetli bir artış var. Giderek artıyor." dedi.

Haber 20-07-22 12:23

Türkiye'de yeniden koronavirüs alarmı verildi! Endişelendiren açıklama: Yoğun bakımlar doldu

Türkiye'de koronavirüs vakalarında artış yaşanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı artışının günlük olarak 40 kata çıktığını belirtirken endişelendiren bir açıklama daha geldi. Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Oktay Demirkıran, bazı hastanelerin Kovid-19 yoğun bakım servislerinde yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldığını söyledi.

Haber 19-07-22 11:54

2 yıl boyunca komada kaldı! Gözlerini açtığında ilk sözü herkesi şaşırttı: Kardeşimi bulun

Amerika Birleşik Devletleri’nin Batı Virgina eyaletinde yaşanan bir olay dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Wanda Palmer isimli bir kadın 2020 yılında evinde saldırıya uğrayarak komaya girmişti. 2 yılın sonunda komadan mucizevi bir şekilde uyanarak herkesi şaşırtan Palmer, kendisine saldıran kişinin kimliğini açıklayınca ailesi inanamadı.

Trend 18-07-22 11:07

Antalya'da Kovid-19'lu hasta sayısı yok denecek kadar azaldı

Vali Ersin Yazıcı: - "Yoğun bakımda yatan Kovid-19 hastamız yok. Hastanelerimizde yatan Kovid-19 hasta sayımız da yok denecek kadar az. Kovid-19 için ayırdığımız alanları da normalleştirdik, özellikle yoğun bakım anlamında"

Yurthaber 31-05-22 16:22

Hijyenik led ışık ile yoğun bakımda yüzde 90 dezenfeksiyon sağlandı

Bilişim Vadisi'nde bulunan ve "hijyenik led ışık" üreten firmanın yönetim kurulu başkanı Mesut Ergün: - "Ülkemiz için yeni bir teknoloji kazandırmış olmanın, milli bir değer katmış olmanın sevincini yaşıyoruz"

Yurthaber 29-05-22 13:05
Yurthaber 09-05-22 14:46

Sahipsiz köpeklerden kaçarken düşen ve ağır yaralanan çocuk yoğun bakımda

Sahipsiz köpeklerden kaçarken düşen ve ağır yaralanan çocuk yoğun bakımda

Yurthaber 08-05-22 22:51

10 yıldır Anneler Günü'nü yoğun bakımdaki evladı için hastanede geçiriyor

Diyarbakır'da 6 çocuk annesi Fatma Erdemes, doğduktan 17 gün sonra kas hastalığı teşhisi koyulan kızı Elif Nur'u 10 yıldır tedavi gördüğü hastanede yoğun bakım ünitesinin kapısında bekliyor - Erdemes: - "Beni hissetmesi için elimden geleni yapıyorum"

Yurthaber 08-05-22 19:44

Erzincan'da ATV kazasında yaralanan sürücü hayatını kaybetti

Erzincan'da ATV kazasında yaralanan sürücü hayatını kaybetti

Yurthaber 08-05-22 17:42

Çocukları yemekten zehirlendiği öne sürülen annenin en zor Anneler Günü

Restoranda yediği yemekten zehirlendiği ileri sürülen çocuklarından birini kaybeden anne, tedavisi devam eden diğer çocuğundan gelecek iyi haberi bekliyor - Anne Hasret Mercankaya: - "Ona kavuşmak için gün sayıyorum. Allah'tan tek dileğim, başka bir isteğim yok"

Yurthaber 07-05-22 12:29

Kafatasının yüzde 83'ü parçalanan hasta, titanyum parçalarıyla eski görüntüsüne kavuştu

Doğum gününde evine giren hırsızla mücadele ederken 3'üncü kattan düşen ve 2 yıl boyunca birçok ameliyat geçiren Ali Çiftçi'nin yüzde 10 olarak görülen yaşama ihtimali gerçek oldu - Çiftçi: - "Artık eski günlerdeki gibi gayretli şekilde çalışıyorum. Talihsiz olay hiç yaşanmamış gibiyim. Yani öldü denilen insan şu anda çalışıyor"

Yurthaber 30-04-22 11:09

Her şey yemek yedikten sonra olmuştu! Hayatını kaybeden minik Ece Melisa'nın annesinden yardım çığlığı: Diğer çocuğum yoğun bakımda, 'Kalbi durabilir' diyorlar

Tatil için Türkiye'ye gelen ailenin yaşadıkları herkesi kahretmişti. İzmir’de bir restoranda yemek yedikten sonra annesi ve kardeşiyle rahatsızlanıp hayatını kaybeden 6 yaşındaki Ece Melisa’nın ön otopsisinden sonuç çıkmadı. Ölüm sebebi ‘belirsiz’ olarak kayda geçerken detaylı otopsi sonucunun beklendiği belirtildi. Anne ise diğer çocuğunun yoğun bakımda olduğunu ve 'kalbi durabilir' denildiğini anlattı. Sağlık Bakanı’ndan da yardım isterken “Ne olur bu çocuğumu kurtarın, dayanamam” dedi.

Haber 22-04-22 17:33

Batman, Siirt ve Bingöl'de yoğun bakımlarda Kovid-19 vakası kalmadı

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu: - "Şu anda Batman'daki kamu ve özel olmak üzere tüm hastanelerde serviste ve yoğun bakımda Kovid-19 kaynaklı hastamız bulunmamaktadır" - Siirt İl Sağlık Müdürü Erol Emre Ömür: - "Çok şükür, günlük vaka sayılarımız tekli rakamlara düştü. 5, 6, 7'lerle gidiyoruz. Umarım ki sıfırı da yakında göreceğiz"

Yurthaber 20-04-22 16:26

Koronavirüs pandemisinin başından bu yana bir ilk! Tek tek kapatılıyor

Koronavirüs pandemisinin başından bu yana yoğun bakımlardaki hasta sayılarında neredeyse en düşük noktaya ulaşıldı. Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Oktay Demirkıran, "Birçok yerde Kovid için ayrılan yoğun bakımların kapatıldığını görüyoruz" açıklamasını yaptı. Türkiye'nin en büyük pandemi merkezlerinden Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakım servisinde ise bu hafta itibarıyla sadece bir koronavirüs hastası kaldı.

Haber 06-04-22 11:12

Yoğun bakımdaki şakalaşma faciayla bitmişti! 5 hastanın daha ölümünden sorumlu tutuluyor

İstanbul'da bir hastanede yaşanan skandal olayda biyomedikal teknikeri Fatih K. ile hemşire arasındaki şakalaşma, yoğun bakımdaki hastaları nefessiz bırakmış, içlerinden biri ise hayatını kaybetmişti. Korkunç olayın yankıları günlerce sürerken, yeni bir detay daha ortaya çıktı. Biyomedikal teknikeri Fatih K.’nin, yoğun bakımda hayatını kaybeden 5 hastanın daha ölümünden sorumlu olabileceği öğrenildi.

Haber 17-03-22 08:53

Yoğun bakımda görevli doktor çift zorlukların üstesinden sevgiyle geliyor

Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde görevli Uzm. Dr. Süleyman Selçuk Gök: - "Doktorluğumuz evde de işte de sürekli devam ediyor. Eşimle beraber el ele verip çalışıyor, mesleğimizi sürdürüyoruz. Aynı işi yaptığımız için birbirimizi daha iyi anlıyoruz" - Uzm. Dr. Naciye Seriner Gök: - "Aynı yerde çalıştığımız için evdeki iş paylaşımında da birbirimize karşı daha anlayışlı olabiliyoruz. Bu durum birlikte çalışmanın en güzel tarafı, evliliğimize de güzel yansıması oluyor"

Yurthaber 13-03-22 12:44

Yoğun bakımda hastalara hem şifa hem de şefkat eli oluyorlar

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde çalışan hemşireler, hayati risk altındaki hastaların zorlu tedavi sürecinde görev alıyorlar - Yoğun bakım hemşiresi Nurgül Atalay: - "Annesinin, babasının, çocuklarının dayanamadığı hastalara sabırla şefkatle yaklaşıyoruz. Onları sürekli kendi annemiz, babamız ve sevdiklerimiz yerine koyarak müdahale ediyoruz"

Yurthaber 13-03-22 11:56

Yoğun bakımdaki hastalara şifa dağıtan doktor çift, zorlukları el ele aşıyor

Antalya Atatürk Devlet Hastanesinde görevli Uzm. Dr. Mehmet Akif Genç: - "Yoğun bakım servisinde yaşamı da ölümü de sevinci de üzüntüyü de görüyoruz. Bu duyguları eşimle ortak yaşıyoruz" - Uzm. Dr. Selma Genç: - "Hastalar için elimizden geleni yapıyoruz. Uyuyacağımız sırada aramızda 'yarın Ahmet amcanın akciğer filmini görelim' gibi konuşmalar geçiyor"

Yurthaber 22-02-22 11:10

Kafedeki yangında dehşeti yaşadı, 45 gün yoğun bakımda kaldı: Son 2 ayı hatırlamıyorum

Artvin'de 2 ay önce bir kafede çıkan yangında, 19 yaşındaki Eda Güngör dehşeti yaşamıştı. Ağır yaralanan Eda'nın tedavisi Erzurum'da devam ederken, 45 gün yoğun bakımda kalan genç kız, yanık ünitesine alındı. Tedavisi sırasında 2 kez kalbi duran Eda, son 2 aylık süreci hiç hatırlamadığını söyledi.

Haber 10-02-22 08:54

2 kez kalbi durdu, 45 gün sonra müjdeli haber geldi! Hayatımdan 2 ay yok gibi

Üniversite öğrencisi Eda Güngör, 12 Aralık 2021’de Artvin’deki bir kafede çıkan yangında ağır yaralandı. Güngör’ün, kaldırıldığı hastanede 2 defa kalbi durdu. 45 gün boyunca yoğun bakımda kalan Güngör, doktorların çabasıyla hayati tehlikeyi atlattı. Yaşadığı zorlu süreci anlatan Güngör, “Yoğun bakımdayken kalbim durmuş, uyandığımı bile hatırlamıyorum. Hayatımdan 2 ay yok gibi." dedi.

Haber 09-02-22 17:11

Son dakika... Böyle giderse durum çok kötü: Hastalara yer bulamayacağız! Önümüzdeki günlerde yasaklar...

Koronavirüsle ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ederken, uzmanlar, gidişatın iyi olmadığını söyledi. Omicron'a bağlı olarak artan vakalar, geçtiğimiz hafta 100 bini de geçti. Çok sayıda hasta olduğunu ve yoğun bakımların dolduğunu söyleyen Prof. Dr. Şevket Özkaya, "Ciddi anlamda vaka sayısı var. Ciddi anlamda yoğun bakımlar dolmaya başladı. Hastalara yer bulamayacağız. Bu ise önümüzdeki günlerde yasaklar demektir" dedi.

Haber 08-02-22 14:28

Son dakika... Hastanedeki şakalaşma ölümle sonuçlanmıştı! Flaş gelişme: İstenen ceza belli oldu

İstanbul'da bir hastanenin yoğun bakımındaki şakalaşma, bir hastanın ölümüyle sonuçlanmıştı. Skandal olayda son dakika gelişmesi yaşandı. Biyomedikal teknikeri ile hemşire arasındaki şakalaşma, yoğun bakımdaki hastaları nefessiz bırakmış, içlerinden biri ise hayatını kaybetmişti. Skandal olayda soruşturma tamamlandı. Yoğun bakımdaki Yusuf Sanin'in ölümüne neden olan tekniker Fatih K. hakkında, 'Bilinçli taksirle ölüme neden olma' suçundan 9 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Haber 25-01-22 08:25

Son dakika… Hastanede skandal şakalaşma! Yoğun bakımdaki hastaları nefessiz bıraktı…

İstanbul’da bir hastanede yaşanan akıllara durgunluk veren şakalaşma hastanın ölümü ile sonuçlandı. Hastanede yoğun bakımda görevli biyomedikal teknikeri ve hemşire arasındaki kalem şakası şöyle gelişti: "Kalemi getir yoksa yoğun bakım ünitesinin oksijen bağlantısını keserim" diyen Fatih K. dediğini yaptı ve oksijen vanasını kapattı. Ardından yoğun bakımda bulunan hastalar havasız kaldı ve bir hasta hayatını kaybetti. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 15-01-22 07:55

Artvin'de kafede çıkan yangında ağır yaralanan Tolga Topal, yaşadıklarını anlattı:

"Kafe, tek giriş ve çıkışlı, merdivenli bir yerdi. Yangından kaçarken izdiham sonucu merdivenden düşüp elimi kırdım. Canımızı kurtarmak için dışarı çıktık. Allah'a şükür can kaybı olmadı"

Yurthaber 22-12-21 17:11

Yoğun bakımdaki anne ile prematüre bebeğinin yaşam savaşı mutlu sonla bitti

Mersin'de, Kovid-19'a yakalanınca solunum rahatsızlığı nedeniyle erken doğum yaptırılıp yoğun bakıma alınan Aslıhan Kayık ile 29 haftalıkken prematüre olarak dünyaya gelen ve kuvöze alınan oğlu, tedavilerinin ardından 61 gün sonra kavuştu - Anne Aslıhan Kayık: - "Doğuma girerken onun bana can olmasından dolayı isminin Cansın olmasını istedim. Beni hayata tutunduran oydu" - "Ailemde herkes aşı vurdurmuştu. Hastaneye yattıktan sonra, 'Keşke aşı vurulsaymışım' demiştim"

Yurthaber 17-12-21 11:24

Kovid-19 nedeniyle 105 gün hastanede yattı, taburcu edilmeden aşısını yaptırdı

Taburcu edilince gözyaşlarını tutamayan Halis Taş: - "105 gün sonra güneşi gördük. Her şey çok güzelmiş. İnsanlar benim çektiğimi çekmesinler. Lütfen aşı olsunlar. Hayat varmış" - Turhal Devlet Hastanesi Başhekimi Dursun Tüzün: - "Kendisi ikinci hayata döndü. Allah onun durumuna kimseyi düşürmesin. Herkes bir an önce aşısını olsun"

Yurthaber 11-12-21 11:16

Adana alarm veriyor! Yoğun bakım yatakları doldu

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, pandemiye bağlı olarak yoğun bakım yataklarının tamamen dolduğunu yeni yatakların açılmaya başlandığını ve yatan hastalarında genelde aşısız kişiler olduğunu söyledi. Omicron varyantına da değinen Taşova, “Bu gibi varyantları göreceğiz daha. Bu salgın daha bitmedi" diye konuştu.

Haber 09-12-21 10:41

Muş'ta yoğun bakımdaki hastaların yüzde 96'sını aşı yaptırmayanlar oluşturuyor

İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu: - "Vatandaşlarımızdan tek talebimiz var, lütfen herkes aşı olsun. Kovid-19 hastalığından korunmanın yolu aşı olmak. Hastanede yoğun bakımda yatan birçok hastamız aşısız" - Muş Devlet Hastanesi Başhekimi Bahattin Bayar: - "Hastanemizdeki verileri incelediğimizde şunu tespit ettik. Yoğun bakımda yatan hastaların yüzde 96'sı ya hiç aşı olmamış ya da aşısını eksik yaptırmış" - Anestezi Uzmanı Doktor Adil Akın Yıldıran: - "Çoğu kişi ne yazık ki aşı olmadığı için hastalığı ağır geçiriyor. Aşı olmamanın pişmanlığını dile getiriyorlar. 'Buradan çıktıktan sonra aşı olacağız' diyorlar"

Yurthaber 07-12-21 12:00

Kovid-19 tedbirleri için vatandaşları uyaran eski muhtar salgına yenik düştü

Kovid-19 tedbirleri için vatandaşları uyaran eski muhtar salgına yenik düştü

Yurthaber 23-11-21 17:03

Aşılamada son sıradaki Şanlıurfa'da yoğun bakımdakilerin yüzde 96'sı aşısız

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm: - "Deneyimlerimiz (salgının) kış aylarında yeniden atağa geçtiğine dair ve aşısı düşük olan, aşısı eksik olan iller de bu bedeli yüksek ödüyorlar. Vatandaşlarımızdan istirhamımız vakit varken bir an önce eksik aşılarını tamamlamaları ve olası bir salgını en az hatta hiç etkilenmeden atlatmaları"

Yurthaber 18-11-21 11:07

Prof. Dr. Özkan'dan ibretlik açıklama: Akciğerlerinden gelen sıvıları görseniz çok korkarsınız, inanamazsınız

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, yeni tip koronavirüsten korunmanın tek yolunun aşı yaptırmak olduğunu belirterek, "Kovid-19 hastalarının akciğerlerinden gelen sıvıların rengini, kıvamını görseniz gerçekten çok korkarsınız, inanamazsınız. Başka hastalığa hiç benzemiyor. Aşı olmamanın sonuçları çok korkunç." dedi.

Haber 10-11-21 14:04

Almanya'da tarih verildi! Yoğun bakımdaki hasta sayısı iki katına çıkabilir

Almanya Yoğun Bakım ve Acil Durum Derneği (DIVI) Bilimsel Araştırmalar Direktörü Christian Karagiannidis, yoğun bakımda yatan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarının gelecek haftalarda iki katına çıkabileceği uyarısında bulundu.

Haber 08-11-21 19:30

Koronavirüsün çocuklar üzerindeki etkisi korkutuyor: Ölümler iki katına çıktı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Birim Sorumlusu Prof. Dr. Esra Şevketoğlu, "Genel yoğun bakımlardaki ölüm hızı yüzde 7.6 iken, Covid-19 nedeniyle yatan hastalardaki ölüm hızını yüzde 13 bulduğumuz zaman, bu ölümün genel ölüm hızından yaklaşık olarak iki kat daha yüksek olduğunu gördük" dedi.

Haber 21-10-21 10:06

41 gün yoğun bakımda kalan aşı karşıtından aşı çağrısı

Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan 51 yaşındaki Halis Taş: - "Bir nefes dünyaya değer. İki aydır nefesi zor alıyorum. İlk zamanlar aşıya karşıydım. Yani 'yalan, hurafe, aşı şöyle yapıyormuş'... Ama sonuç gösterdi ki esas onlar yalanmış. Anladım aşının önemini" - "Aşı vurulmazsan yakalanıyorsun. Benim gibi perişan oluyorsun. 41 gün yoğun bakımda yattım, 2 aydır tedavi görüyorum, şu anda yataktan kalkamıyorum" - Turhal Devlet Hastanesi Başhekimi Dursun Tüzün: - "Halis Bey, sık sık hastanemize gelirdi, biz aşıyı öneniyorduk ama gülüp geçerdi"

Yurthaber 19-10-21 11:03

Sosyal medyadaki bilgilere inanıp aşı olmadı, ölümden döndü

Bursa’da 38 yaşındaki bir adam sosyal medyadaki aşı karşıtı söylentilere inanınca aşı olmadı. Koronavirüse yakalanıp bir hafta yoğun bakım ünitesinde kalan 38 yaşındaki Seval Garip, "Adeta nefes alamıyorsunuz, ceset gibi oluyorsunuz. Yoğun bakımdaki cihazlar ve sağlık görevlilerinin ilgisi olmasa insan hayatta kalamaz. Çok pişmanım lütfen aşıyı ihmal etmeyin" dedi.

Haber 18-10-21 09:38

Yoğun bakımda yatan koronavirüs hastası, kendine gelince Ne zaman aşı olurum? diye sordu

Bursa'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını yaptırmayı erteleyen ve hastalığa yakalanan, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından sağlığına kavuşan 46 yaşındaki Ahmet Gümüş, herkesi aşı olmaya çağırdı.

Haber 05-10-21 11:27

Yoğun bakımda kendine geldiğinde ilk sözü Ne zaman aşı yaptırabilirim oldu

Bursa Şehir Hastanesinde Kovid-19 tedavisi tamamlanan Ahmet Gümüş: - "Doktor dostlarımın ısrarla aşı olmamı söylemelerine, ben de olacağımı söylememe rağmen ihmal ettiğim için olamadım. Yoğun bakım sürecim çok zordu. Bir yatakta yatıyorsun devamlı. Tabii sağa sola çeviriyorlar, ilgileniyorlar ama çok zor bir süreç. Kimsenin bu duruma düşmesini istemem" - Uzman Dr. Mustafa Levent Çetin: - "Hastaneden destekli de olsa yürüyerek taburcu ettik. Günbegün durumu daha iyiye gidiyor"

Yurthaber 05-10-21 11:16

Koronavirüs yoğun bakım servislerinde durum vahim: Yüzde 80'i aşısız, kaybediyoruz

Ülke genelinde olduğu gibi İzmir'de de koronavirüs vakaları hızla artarken, yoğun bakımlardaki son durum görüntülendi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Birimi Sorumlusu Dr. Nagihan Altıncı Karahan, "Aşınızı olun. Eylül boyunca bu servise gelen hastaların yüzde 80'i aşısız" dedi. Karahan ayrıca, genç hasta sayısının fazla olduğunu ve bu hastalardan bir kısmını kaybettiklerini ekledi.

Haber 28-09-21 11:55

Yoğun bakımdaki Kovid-19 hastası genç imamdan aşı çağrısı

Kayseri Şehir Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren hafız Hamza Özdemir: - "Burada kabir azabı yaşıyorum. Kimse gencim, yaşlıyım demesin, aşısını olsun" - "Grip, nezle gibi atlatmak için herkes aşısını olsun. Bakın halimi görüyorsunuz, benden ibret alsınlar, aşılarını olsunlar"

Yurthaber 27-09-21 11:23

Kayseri Şehir Hastanesinden klipli Kovid-19 aşısı çağrısı

Kayseri Şehir Hastanesinden klipli Kovid-19 aşısı çağrısı

Yurthaber 23-09-21 13:58

Kovid-19'a yakalanan müteahhit aşı olmamanın pişmanlığını yaşıyor

İzmir'in Urla ilçesinde müteahhitlik yapan Ferit Zorer: - "Bu süreçte, bir insan nasıl ölüme gider, ben bunu yaşadım çünkü 3 kere nefesim gitti. Aşı olmak istedim aslında ama ihmalkar davrandım. Keşke bütün işlerim batsaydı da aşı olsaydım, hayatımda böyle bir şey yaşamadım" - "Aşı yaptırmadığım için doktorlarımın yüzüne bakamıyorum"

Yurthaber 19-09-21 11:13

Efsane futbolcu Pele, yoğun bakıma alındı!

Geçtiğimiz günlerde kolon kanseri nedeniyle ameliyat edilen Brezilya efsanesi Pele, tekrar yoğun bakıma alındı.

Spor 17-09-21 22:20