MAGAZİN

Halil Sezai 'silahla kasten yaralama' suçundan tutuklandı! Hakimlik ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Tuzla'da 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'e şiddet uygulayan şarkıcı Halil Sezai, polisler eşliğinde getirildiği Anadolu Adliyesi'nde tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Halil Sezai Paracıkoğlu, hakimlik ifadesinde ise olayın yönetmen Murat Aytar Ağırlar ile müşteki arasında yaşanan husumetten kaynaklandığını savundu. Halil Sezai "Silahla kasten yaralama" suçundan çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.

İstanbul Tuzla'da komşusu Hüseyin Meriç'i (67) darbettiği gerekçesiyle gözaltına alınan ve serbest bırakılan şarkıcı Halil Sezai (41), savcılığın talimatı üzerine ifade vermek için Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne polis eşliğinde getirildi. Şarkıcı, savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Halil Sezai’nin ifadesinde darbettiğini kabul ettiği ve sopayı eline şaka amaçlı aldığını söylediği öğrenildi. Tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen Halil Sezai "silahla kasten yaralama" suçundan tutuklandı.

640xauto

HALİL SEZAİ'NİN HAKİMLİK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Şüpheli Halil Sezai Paracıkoğlu'nun hakimlikte verdiği ifadesinde, olayın yönetmen Murat Aytar Ağırlar ile müşteki arasında yaşanan husumetten kaynaklandığını savundu. Villada yemek programı çekimi yaptıklarını anlatan Paracıkoğlu, tutulan 4. villaya dekor yaptırıp çekim yapmaya başlayınca tacizlerin başladığını, müştekinin çeşitli şekillerde çekim yapmalarına engel olduğunu öne sürdü.

Bu nedenle yeni bir yer arayışına girdiklerini, olay günü de müşteki ile bir kez daha görüşmek üzere villasına gittiklerini dile getiren Paracıkoğlu, şunları kaydetti:

"Hatta bu amaçla yolda çiçek aldım. Olay öncesinde bir önceki günden aldığım alkolün etkisi halen vardı. Müştekinin evine gittiğimizde 4 villanın da ortak bahçesinden geçtik. Ancak konutun içine girmedik. Ben o sırada eskiden onunla masalarda sohbetimizdeki şakalaşmalardan mülhem olarak bahçeden odun almak istedim. Amacım bununla müştekiye 'Odun mu olalım, yoksa çiçek mi olalım, aramız nasıl olsun?' diye takılmaktı. Tümüyle espri amaçlıydı. Bu odunla asla müştekiye vurmadım."

"YAPTIĞIM HAYVANLIKTI, PİŞMANIM"

Müşteki Hüseyin Meriç'e seslendiğinde kendisine küfür ettiğini, olayın şokuyla bir an durakladığını ve aralarında itiş kakış olduğunu ama müştekiye vurmadığını, vurma olayı daha sonra dışarıda yaşandığını anlatan Paracıkoğlu şöyle devam etti:
"Bahçede vurduğumu hatırlamıyorum. Ancak sokakta ağır küfürleri devam ettiği için yapmamam gereken şeyleri yaptım. Kendime yakıştıramıyorum. Yaptığım hayvanlıktı. Gerek böyle bir eylemle yaraladığım için gerekse müştekinin durumunu göz önünde bulundurduğumda yaptığımı tasvip etmiyorum. Pişmanım. O an yaptığım şey bir öfke patlaması gibiydi. Görüntüye yansımayan yerlerde müştekinin bana saldırıları da oldu."

"EZAN VE DİNİ KAVRAMLARLA KAVGA ETMEM"

Paracıkoğlu, müşteki ile arasında yaşanan ezan diyoluğunu da değinerek, "Ben hiçbir şekilde ezan ve dini kavramlarla kavga etmem. Konserlerimde ezana saygım nedeniyle ara vermiş biriyim." dedi.

Şarkıcı Halil Sezai Paracıklıoğlu, kararın ardından Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 173 yorum
Kadınları öldürenler serbest kalıyor ama sopayla adam döven silahla kasten yaralamaktan tutuklanıyor. Çok enteresan.
@tastyrascall fitne yapma,ortada delil ve ispat varsa herkes suçunu çeker.
Kadını öldürüp serbest kalan bir kişi söylesene boş konuşmalar yapmayın buralarda
Hangi kadını öldüren serbest kalmış! Olurda bu kadar olmaz, belli ki nefretin zirvesinden.
hep ters algı. hiç cinayet işleyen serbest kalır mı.bir tane örnek ver.
o zaman budamı serbest kalsın ne diyorsun yani
Hastir lale hepsi tıkılsın içeri, alçak pezolar sizi
Kadınları öldürenler serbest kalmıyor, sende iyice saçmalamışsın. Ayrıca bunun ayırımı olmamalı. Kim kime şiddet uyguluyorsa, içeri atacaksın bu kadar basit.
@tastyrascall CHP'li de değilim. Tam olarak CHP çizgisine de uymuyorum. Ama Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan hücumdan dolayı sürür içine sürüklenen çevreler, bu konuda nedense yaşlılık olgusuna takılmış durumda. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaşı şu an 71, saldırıya uğradığında 70 yaşında idi. Yani, bu adamdan bile 3 yaş daha yaşlı idi. Buna sevinmek, ancak buna üzülmek hiç inandırıcı gelmiyor.
@tastyrascall Sadece o mu? Şiddet şiddet deyip duruyorlar. Esnaf dayağı yiyen haber olmayan kaç insan var Allah bilir. Varoşlarda iftiradan darp edilen kaç insan Allah bilir. Toplumda, birçok kimse zaten kaba kuvvete başvuruyor. Bir mal sahibi, kiracısı evden çıkmasa işi vurdu kırdıya dahi getirebilir. Hele bir de kibar, soylu bir kimse değilse zaten olan olur. Toplumda, bu kadar hadise cereyan ediyor iken, sadece medya önüne gelenler ışığında kaba kuvvete karşı duruyor görünmek çok yetersiz ve buçuklu adalet savunuculuğu olmaktadır.
@tastyrascall aleyna cakır
çok iyi olmuş
iyide Kılıçdaroğlu'na yumruk atan adam niye tutuklanmamıştı. adamına göre infaz.
@volumes üç yıl dokuz ay ceza aldı
ifadeyi bırak ! zaten görüntüler le , her şey aşikar...
@granitcimurat Görüntüleri, kesmek, istenildiği şekilde servis etmek imkansız mı sizce?
Geri Dön