SPOR

Hamza Hamzaoğlu Antalyaspor'la anlaştı

Antalyaspor'da Leonardo'dan boşalan teknik direktörlük görevine Hamza Hamzaoğlu getirildi. Hamza Hamzaoğlu, yeni takımıyla birlikte antrenmana çıktı.

Hamza Hamzaoğlu Antalyaspor'la anlaştı

Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'da Leonardo Araujo ile yolların ayrılmasının ardından yeni teknik direktör Hamza Hamzaoğlu oldu.

Kırmızı-beyazlı kulüp, Leonardo sonrası futbol takımı teknik direktörlüğü için Hamzaoğlu ile anlaştı.

Hamzaoğlu, Antalyaspor'un bugün başlayan devre arası kampında, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde takımın başında ilk antrenmanına çıktı.

Antalyaspor'un yeni teknik direktörü için yarın imza töreni düzenlenebileceği belirtildi.

Hamzaoğlu: 'Antalyaspor'a gelirken tereddüt yaşamadım'

Antalyaspor'un yeni teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, kırmızı-beyazlı kulüple 1,5 yıllığına anlaştığını, yeni takımını ligde layık olduğu yere çıkarmayı amaçladıklarını söyledi.

Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde yeni takımıyla ilk antrenmanına çıkan Hamzaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni yılın ilk gününde Antalyaspor'dan gelen teklifle kırmızı-beyazlı takımın başına geçtiklerini anlattı.

Bugün de ilk idmana çıktıklarını belirten Hamzaoğlu, gücü, potansiyeli, başarılar yakalamış bir kulüp olan Antalyaspor'da iyi sonuçlar alacaklarına inandıklarını vurguladı.

Hamzaoğlu, önce takımı, oyuncuları yakından tanımak istediklerini vurgulayarak, "Öncelikli hedefimiz transfer değil, mevcut kadroyu en verimli şekilde kullanmak. Antalyaspor'un ligde daha iyi yerde olabileceğine inanıyoruz. Bunu yakalayabilecek kadroya sahibiz. Antalyaspor'u layık olduğu yere çıkaracağız. Antalyaspor'a gelirken hiç tereddüt yaşamadım." dedi.

Doğru bir kulübe geldiklerini dile getiren Hamzaoğlu, kırmızı-beyazlı kulüple 1,5 yıllığına anlaştıklarını açıkladı.

"Yeni yönetim çalışmak istemezse ellerini rahatlatırız"

Hamzaoğlu, bir gazetecinin Antalyaspor'da 10 Ocak'ta genel kurul yapılacağını hatırlatması üzerine, "Yeni yönetim bizle çalışmak istemezse, biz de onların elini rahatlatırız." açıklamasını yaptı.

Böyle bir durumda tazminat talebinde bulunmayacaklarını bildiren Hamzaoğlu, Fransız futbolcu Samir Nasri'nin antrenmana katılmamasına ilişkin, "Zaten bazı oyuncuların önceden verilmiş izinleri vardı. Bunları da iptal etmedik. Aileleriyle zaman geçirme hakları var. Sonra ciddi bir şekilde çalışacağız. Nasri, yönetim kurulunun tasarrufunda olan bir konu. Yönetim kurulunun Nasri'yle ilgili alacağı tavır önemli." diye konuştu.

Yağmur altında yapılan devre arası kampının ilk çalışmasına, Nasri'nin yanı sıra Kamerunlu yıldız oyuncu Samuel Eto'o da katılmadı.

Bu arada, Rosenborg'da kiralık oynayan Sırp futbolcu Milan Jevtovic, takımına geri dönerek idmanda yer aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ulan ne iş be hem para veriyolar hemde rusların içine atiyolar.
Diğer Haberler