YURTHABER

'İşveren, Çalışanın Güvenliğini Sağlamak Zorunda'

İş güvenliği uzmanı Süleyman Sertkaya, 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe girecek İş Sağlığı ve Güvenliği...

'İşveren, Çalışanın Güvenliğini Sağlamak Zorunda'

İş güvenliği uzmanı Süleyman Sertkaya, 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe girecek İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre, işverenin; çalışanların işle ilgili sağlık ve güvenliğini sağlamakla yükümlü olduğunu söyledi.

Karadeniz İşadamları Derneği (KARGİD) tarafından Usta Park Otel’de düzenlenen toplantıda işadamları, yeni kanunla ilgili bilgilendirildi. Toplantıda konuşan iş güvenliği uzmanı Sertkaya, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi amacıyla hazırlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun 1 Ocak 2013'ta yürürlüğe gireceğini hatırlattı. Kanunda işletmelerdeki risk sınırlandırmasının ‘az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli’ olarak sınıflandırıldığını kaydeden Sertkaya, "Kanun, işverenin yanı sıra çalışana da bazı sorumluklar getiriyor. İsterse bir kişi çalıştırsın. Mesela 50 ve daha fazla işçisi olanlar ise iş sağlığı güvenliği elemanı çalıştıracak veya bu hizmeti veren şirketlerden hizmet alacak.” dedi.

Dr. Teoman İsmailoğlu ile Dr. Serkan Ramoğlu’nun da konuşmacı olduğu panele, KARGİD üyesi iş adamları da katıldı. Panelistler programda iş adamlarının konu ile ilgili sorularını da cevaplandırdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın