YURTHABER

Kadriye Belediye Başkanı İsmail Şahin hakkında ağır iddia

Antalya’nın Serik İlçesi Kadriye Beldesinde son belediye başkanı MHP'li İsmail Şahin'in hakkında yolsuzluk iddiası ortaya atıldı.

Kadriye Belediye Başkanı İsmail Şahin hakkında ağır iddia

30 Mart yerel seçimlerinde kapanan Antalya’nın Serik İlçesi Kadriye Beldesinde son belediye başkanı Milliyetçi Hareket Partili İsmail Şahin’in, hem belediyeden hemde beldedeki turizm tesislerinden bulunduğu makamı kullanarak başka firmalara işler aldırttığı ve bunlardan yüzde 50 komisyon aldığı iddia edildi.

Antalya’nın Serik İlçesi’nde kızı Feride Küçükkaya hakkında açılan dolandırıcılık davasında Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) eski Kadriye Belediye Başkanı İsmail Şahin hakkında ilginç iddialar ortaya atıldı. ACN Petrol Ürünleri Hafriyat İnşaat Ltd. Şti sahibi Mehmet Gökhan Acun, Serik Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği ifade de, MHP’li eski Kadriye Belediye Başkanı İsmail Şahin’in kızı Feride Küçükkaya’nın kendisinin de iş yaptığı YUPEK İnşaat’ın gizli ortağı olduğunu ve kendilerine belediyeden iş verilmesini sağladığını belirtti. Acun, Yusuf Danacı’nın yaptığı işler nedeniyle; hem kendisinin hemde Feride Küçükkaya ve babası belediye başkanı İsmail Şahin’in imzaladığı bir bono verildiğini kaydetti. Acun, YÜPEK İnşaat’ın zor durumda olduğu zamanlarda ortak olmamasına rağmen Belediye Başkanı İsmail Şahin’in kızı Feride Küçükkaya üzerinden şirkete sermaye koyduğunu bununda 26 Aralık 2011 tarihli banka dekontlarıyla sabit olduğunu kaydetti.

Diğer taraftan kendilerinin firma olarak aldıkları büyük işleri Belediye Başkanı MHP’li İsmail şahin vasıtasıyla aldıklarını savunan Acun, “En son yaptığımız Titanic Otel’in hafriyat işini İsmail şahin vasıtasıyla aldık. 5-6 milyon TL değerinde bir işti. Kar olarak 1 milyon TL kaldı. Bunun yarısı Feride Küçükkaya ve İsmail Şahin’e verildi. Ancak bu işteki kar toplu olarak alınmadığı için Feride Küçükkaya ve İsmail Şahin’e ödenen paralarda parça parça verildi. Bizzat ben dönem içerisinde parça parça İsmail Şahin’e ödemeler yaptım. Bunun dışında, örnek vermek gerekirse, 2009 yılı ortalarında İsmail Şahin’in Antalya’dan AHD Otomotiv’den almış olduğu BMW X5’in hatırladığım kadarıyla 40 yada 50 bin TL’lik borcunu bizzat ben elden işyeri sahibi H.D’ye elden ödedim. Bu ödeme de o dönem belediyeden ihalesiz olarak aldığım bir hafriyat işi nedeniyle yapılmıştır. Yaklaşık 300 bin TL bedelli bu iş kapsamında belediyenin arka kısmında bulunan çöplüğü kapattık. Ben o işi o dönem sahibi olduğum Kıyı Madencilik üzerinden yaptım. Ancak bu iş nedeniyle şu ana kadar tarafıma herhangi bir ödeme yapılmadı. İsmail Şahin’le yaptığımız özel anlaşmaya göre 2014 seçimleri öncesi kağıt üzerinde ihale yapılıp iş bize bırakılacaktı ama sürekli oyaladı” dedi.

Mehmet Gökhan Acun, M.T., kendisi , Feride Küçükkaya ve İsmail Şahin YÜPEK Şirketi üzerinden işler alarak karı paylaştıklarını kaydederek; “Karın yarısı M.T. ile bana, diğer yarısı da Feride Küçükkaya ve İsmail Şahin’e kalmaktaydı. Adliyelik olmamızın sebebi, İsmail Şahin’in yapılan işler için bizden daha fazla para istemes, ve bu konuda anlaşma sağlayamamamızdır. Feride Küçükkaya’nın kullandığımız bir çok senette imzası bulunması ve Sermaye yazılı havale dekontu bu durumu açıklayacaktır” ifadelerini kullandı.

Serik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülmekte olan soruşturmada MHP’li eski Kadriye Belediye Başkanı İsmail Şahin’in Feride Küçükkaya hakkında yakalama kararı bulunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler