YURTHABER

Kişi Başı Yeşil Alanda Önemli Başarı

Uşak'ın kişi başına düşen yeşil alan bakımından Avrupa ülkeleri ortalamasının üzerine çıktığı belirtildi.Uşak Belediyesi, kentin...

Kişi Başı Yeşil Alanda Önemli Başarı

Uşak'ın kişi başına düşen yeşil alan bakımından Avrupa ülkeleri ortalamasının üzerine çıktığı belirtildi.

Uşak Belediyesi, kentin yeşil bir imajı olması adına projelerine devam ediyor. Bu kapsamda herkesin araç sıkıntısı çekmeden evlerinden yakınlarında bulunan piknik ve mesire alanları yapan belediye hala bu çalışmalarına devam ediyor. Bunun yanında en küçük sokaklarda bile yeşil alan ve park yapılarak kente katkı sağlanıyor. Yapılan yeşil alanlar konusunda rakamlar ise projelerin katkısını ortaya çıkarıyor. Belediye Başkanı Ali Erdoğan kentte yeşil alan konusunda yapılan çalışmalar ile beğeni topladıklarını belirtti. Daha önce kentte kişi başında düşen yeşil alan miktarının 2.5 metrekare olduğunu anlatan Erdoğan, belediyeyi devir almalarının ardından bu rakamın 10 metrekareye çıktığını iletti.

Rakamın 4’e katlanmasının yeşil alan çalışmalarını ne kadar ciddiye aldıklarını bir kez daha gösterdiğini bildiren Erdoğan, "İlimizde yeşil alanlar ortaya çıkararak kentin gelişimine etki etmek için çaba vermekteyiz. Belediyemiz sürekli bu kapsamda projelerini üretmekte ve ilerletmektedir. Şimdi yaptığımız çalışmaların meyvelerini alıyoruz” dedi.

Şu anda da çalışmalara ekiplerin son hızı ile devam ettiğinin altını çizen Erdoğan, yakın zamanda bitecek çalışmalar ile rakamın daha da artacağını söyledi. Sadece parklar ve mesire alanları ile kalmadıklarını aktaran Erdoğan, " Yeşil alan konusunda piknik ve mesire alanlarının dışında da önemli bir çalışma içindeyiz. Her yıl binlerce ağacı kentimizin her noktasına dikerek katkı vermeye devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalar şehrin yeşil bir kent imajı konusunda katkı sağlıyor” ifadesini kullandı. Başkan Erdoğan hassasiyetin devam edeceğini sözlerine ekledi.

"RAKAMLAR YAPTIKLARIMIZI GÖSTERİYOR"

Uşak Belediyesi’nin yaptığı yeşil alan çalışmaları ile Avrupa’yı da ortalamada geçtiğine işaret eden Belediye Başkanı Ali Erdoğan, " Uşak Belediyesi kentte yaşayanların kenti sevmeleri ve imajı açısından güzel bir şehirde yaşamalarını önemsemektedir. Bu kapsamda birçok projemiz devam etmektedir. ilimizin yeşil imajı ile de anılmasını ön planda tutuyoruz. İnanıyoruz ki yeşili ile barışık bir kentin geleceği de güzel olacak. Bu nedenle sürekli çalışma yaparak bugünlere geldik. Göreve geldiğimizde kişi başında 2.5 metrekare olan yeşil alan sayısını bugün 10 metrekareye çıkardık. Bu rakam ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesidir. Avrupa’daki rakamları da geçtiğimiz yeşil alan konusunda hala çalışmalarımız devam ediyor. Yeşil alanlar konusunda büyük parklar da önceliklerimiz arasında yer aldı. Kentin dört bir tarafında yaptığımız yemyeşil parklara vatandaşlarımız akın ediyor. Artık araçları olmayan hemşehrilerimiz bile rahatlıkla evlerinin yakınlarında yer alan parklara gidiyor. Şu an yaptığımız mevcut parkların yanında yeniler için çalışmalarımız sürüyor. Eski çöp alanı bir büyük piknik ve mesire alanı olarak, yeşili ile anılan bir yer olma konumunda ilerliyor. Belediye olarak büyük parkların yanında mahalle ve sokak aralarında olan parklarımızda da yeşillendirmeyi dikkate alıyoruz. Ayrıca kentimizde birçok noktada bu bağlamda çalışmalar devam ediyor” dedi.

Kişi Başı Yeşil Alanda Önemli BaşarıKişi Başı Yeşil Alanda Önemli Başarı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın