YURTHABER

“Mersin bir altın madeni ama işletilemiyor”

CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Serdal Kuyucuoğlu, Mersin’in bir altın madeni olduğunu fakat işletilemediğini öne sürdü.

“Mersin bir altın madeni ama işletilemiyor”

CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Serdal Kuyucuoğlu, Mersin’in bir altın madeni kadar değerli bir kent olduğunu fakat işletilemediğini öne sürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Serdal Kuyucuoğlu, seçim süreci ve aday adaylarına yönelik alışılmışın dışında açıklamalarda bulundu. Kimseyi eleştirerek siyaset yapmadığının altını çizen Kuyucuoğlu, projelerin yarışması gerektiğini söyledi.

“Kentin yaşam kalitesi yükseltilmeli”

Kendisinin yapacaklarını anlattığını belirten Kuyucuoğlu, Mersin’in eskiden parlayan bir yıldız olduğunun altını çizerek “Ama bugün şehircilik ve ekonomik açıdan baktığımızda, Gaziantep’ten Antalya’dan, Konya’dan, Kayseri’den geride kaldığımızı görüyoruz. Lokomotif görevi görmesi gereken bir kısım yöneticimiz görevini yeterince yapmadı. Mersin bir altın madeni gibi. Ama bunu işleyip ortaya çıkaramadık. Kentin yaşam kalitesi yükseltilmeli” dedi.

“Tabana yönelik çalışmalar içerisindeyiz”

Daha çok halka yönelik çalışmalar yaptıklarını dile getiren Kuyucuoğlu, aynı zamanda örgütleri de ziyaret ettiklerini kaydederek, “Yılbaşından bu yana ekip ve ekipmanlarımızla çalışıyoruz. Mersin’in en doğusundan en batısına kadar geziyoruz. Bu ziyaretler daha çok halka ulaşmak amaçlıydı. Diğer taraftan da sivil toplum örgütlerini ziyaret ediyoruz. Daha çok tabana yönelik çalışmalar içerisindeyiz” diye konuştu.

“Daima yerel yönetimleri hedefledim”

Herkesin bir hülyası olduğunu savunan Kuyucuoğlu, üniversiteye başladığı günden bu yana sol düşünce içerisinde yer aldığını vurgulayarak “Hedefleri olan biriyim. Hiçbir zaman milletvekilliğini düşünmedim. Yerel yönetimleri hedefledim. Mühendis olmam ve ilgi alanım nedeniyle yerel yönetimlere talibim. Mühendisler bir eseri meydana getirmeyi isterler. Yerel yönetimlerde plan ve projelerinizi hayata geçirme şansınız var. İnsanların yaşam kalitelerini nasıl yükselttiğimizi görme şansımız oluyor” şeklinde konuştu.

“Yaptıklarımla bu göreve uygun olduğumu düşünüyorum”

CHP’nin diğer aday adaylarına yönelik ne düşündüğüne dair soruya yanıt veren Kuyucuoğlu, “Adaylık demokratik bir haktır. Kimseye bir şey söyleme hakkımız yok. Hiçbir zaman başka partiye gitmedim. Dün burada yaşıyordum, bugün de burada yaşıyorum yarın da burada yaşayacağım. O nedenle partililerimizin değerlendirmesi lazım. Bu bir yarış, ben 30 yıldır belediye başkanlığına çalışıyorum. Bu işi biliyorum. Geçmişimle ve yaptıklarımla bu göreve uygun olduğumu düşünüyorum” dedi.