YURTHABER

Nuh Naci Öğrencileri Marmaray'da

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği öğrencileri İstanbul'da Marmaray Projesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Nuh Naci Öğrencileri Marmaray'da

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği öğrencileri İstanbul'da Marmaray Projesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Marmaray'ı gezen öğrenciler, 2013 yılı sonunda hizmete girecek tünelle ilgili incelemelerde bulunup çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Öğrencilere Marmaray Gama-Nurol Proje Müdürü Nurettin Demir tarafından projeyle ilgili bilgi verildi. Daha sonra yelek ve baret giyen öğrenciler, tünele inerek boğazın 42 metre altında batırma tüplerin yerleştirildiği bölümleri gezdiler. Fotoğraf çekerek merak ettikleri sorularını yönelttiler.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kamuran Arı yaptığı açıklamada, "Öğrencilerimizle beraber boğazın altında Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayacak Marmaray tüneli içerisinde fevkalade tarihi bir yolculuk yaptık. Bu tür muhteşem mühendislik çalışmalarını yerinde görmek eğitimimizin bir parçasıdır. Derslerde anlattığımız teknikleri öğrencilerimizin yerinde uygulamasını görmesi yetişmeleri açısından son derece önemlidir. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi yüksek standartta eğitim vererek mühendis adaylarını geleceğe en iyi biçimde hazırlamayı kendisine görev edinmiştir. Üniversitelerde mesleğine hakim, sektör için kaliteli, bilgili, çağa ayak uydurabilen, başarılı mühendisler yetiştirmenin yolu, öğrenme sürecinde tamamlayıcı faktör olan bu tür teknik gezilerden geçmektedir. Türkiye'nin her yerindeki büyük projelere gezilerimiz artarak devam edecektir." diye konuştu.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler