YURTHABER

Parolayı unutan uzman çavuş şehit oldu

Tunceli'de vatani görevini yaptığı karakolda parolayı unutunca silah arkadaşı tarafından vurulan asker, şehit oldu.

Parolayı unutan uzman çavuş şehit oldu

Tunceli'de, karakol güvenliği için ormanlık alanda pusu görevine çıkan jandarma uzman çavuş Samet Karslı, parolayı unutunca arkadaşlarının silahlarından çıkan kurşunla ağır yaralandı. Elazığ Askeri Hastanesi'nde yaklaşık 10 gündür tedavisi süren Karslı, şehit oldu. Karslı'nın cenazesi Elazığ'da düzenlenen törenin ardından memleki Kahramanmaraş'a gönderildi.

Olay, Ovacık İlçesi Aşağıtorunoba Köyü'nde 2 Haziran günü meydana geldi. Aşağıtorunoba Jandarma Karakolu'na bir grup teröristin saldıracağı ihbarı üzerine, karakolda görevli bir grup asker, Çemberlitaş Mevkii'nde ormanlık alanda pusu görevine çıktı.

Gece saatlerinde, bulunduğu yeri değiştiren jandarma uzman çavuş Samet Karslı'ya diğer arkadaşları parolayı sordu. Silah arkadaşlarının ısrarlı sorularına rağmen, parolayı söylemeyen Karslı'ya, ateş açıldı. Arkadaşlarının silahlarından çıkan kurşunlarla ağır yaralanan Karslı, helikopterle Elazığ Asker Hastanesi'ne kaldırılıp, buradan Fırat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Yoğun bakım ünitesinde 10 gündür tedavisi süren Karslı, bu sabaha karşı şehit oldu.

Şehit uzman çavuş Karslı için bugün Elazığ Asker Hastanesi'nde tören düzenlendi. Basın akapalı yapılan Törene Elazığ Valisi Muammer Erol, Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, Elazığ 8'inci Kolordu Komutan Vekili Korgeneral Galip Mendi, askeri ve mülkü erkan katıldı.

Törenin ardından şehit Samet Karslı'nın cenazesi Elazığ Havaalanı'na götürülerek, buradan toprağa verilmek üzere memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'ne gönderildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 230 yorum
Parola uygulaması böyle olmaz. askerlik yapanların bilmesi lazım. parolayı sordum söylemedi vurdum olayı olamaz. uygulanması gereken prosedürler vardır. 3 defa parola soracaksın. cevap vermezse yere yatmasını emredeceksin. TİM'e haber vereceksin. yere yatmışsa tim gelene kadar gözlem yapacaksın tim le beraber etrafda güvenlik önlemleri alınıp şahsın üstü aranır gibi şeyler var. bu olay ya tam detay ile anlatılmıyor yada şaibe var bunda.
NE VURULUYOR KUŞMU VURUYORSUNUZ 1 TANE MERMİ HAVAYA SIKSAN ASKERLİK BİTMEZ.. PAROLA BİLEMEMİŞ UZMANIMIZ VURMUŞLAR BUNUNLA ANCAK ÇOCUKLARI KANDIRIRSINIZ
sen askerligini doguda yapsaydın senin dediklerinin hiçbirisinin uygulanamaz oldugunu bilirdin.
allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun yorumlarda okudğum kadarıyla neredeyse rahmetli olan arkadaşla ateş açanlar arasında husumet vermış gibi yorumlar allah afetsin sizi bu iş çocuk oyuncağı değil olur bu tür kazalar askerin kazsıda silah kazsıdır genelde yok parola öyle sorulmaz yatırılır üstü aranır falan filan orası pusu bölgesi kesin duyum var üç sefer parola sorarsan boğazını keserler senin yere yatırırsan hem yatar hemde elbombasını kafana atar evcilik oynanmıyor bildiğin gazino nöbeti değil arkadaşım arkadaşımızın hatası hayatına malolmuş allah rahmet eylesin
mesele paRoLa biLmeyen öLür ASKERLİK oYun alanı Degildir şaKa üRetme çiftliği HİÇ degildir...
YA YÜRÜ GİT ONUN YÖNETMELİĞİ VAR BİLDE KONUŞ
terör bölgesinde yönetmelik falan işlemez yere yatırıp üstünü arayamazsın adam canlı bombada olabilir. Allah rahmet eylesin sorumluluklarını bilmesi gerekirdi
ANTEPİYOSKİ EVET SANA SONUNA KADAR KATILIYORUM BAZI ARKADAŞLARDA DEMİŞ UNUTMUŞ OLABİLİR.SESİNDEN TANIMADINMI.IŞIKLA BAKSAYDIN.SANIRIM BUNLAR İSTANBUL GİBİ ŞEHİRLERDE VEYA YAZLIKLARDA ASKERLİK YAPMIŞ...KENDİNİZE GELİN ARKADAŞLAR YAA ORASI NE HALLERDE Bİ BİLSENİZ SAÇMA SAÇMA ŞEYLER YAZMIŞSIZ YOK SES YÜZ UNUTMUŞ GÖRMEK NE DEMEK YA BUNLAR OYUN ALANIMI ORASI BİRBİRİNİ ÖLDÜRME ALANI ORASI OKE
antepi vurulan senin kardeşin olsa, parolayı bilemedi madem ölsün mü diyeceksin..
sen ne cani ruhlu insansın ya insanmısın sen kolaymı yetiştirip askere yolluyoruz bizo çocukalrı lanet olsun yaa
aynen öyle..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın