YURTHABER

Resmi Nikahsız Eşinin Kaçırıldığını Öne Sürdü

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)- DENİZLİ'nin Merkezefendi İlçesi'nde oturan 61 yaşındaki Abdurrahman Evren, eşinin ölümünardından dini nikahla birlikte olduğu 46 yaşındaki Birvan Yıldırım'ın

Resmi Nikahsız Eşinin Kaçırıldığını Öne Sürdü

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)- DENİZLİ'nin Merkezefendi İlçesi'nde oturan 61 yaşındaki Abdurrahman Evren, eşinin ölümünardından dini nikahla birlikte olduğu 46 yaşındaki Birvan Yıldırım'ın kaçırıldığını iddia etti. Eşinin yakınlarına önce 10, sonra 15 bin lira ödeme yaptığını söyleyen Evren, ortadan kaybolmasının ardından kendisinden 150 bin lira daha para istendiğini belirtti. Yıldırım'ın yaşamından endişe duyduğunu belirten Evren, savcılığa şikayetçi olduğunu dile getirdi.
Merkezefendi'de oturan 4 çocuk babası emekli Abdurrahman Evren, 11 ay önce eşini kaybedince tekrar evlenmek istedi. Muş'un Malazgirt İlçesi'nde oturan bir tanıdığı olan K.D.'nin tavsiyesiyle, Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesi'nde oturan Birvan Yıldırım ile tanıştı. Evlilik için Yıldırım'ın yakınları K.E. ile E.D.'ye 10 bin lira ödediğini belirten Evren, Doğubeyazıt'ta kıyılan dini nikahn ardından birlikte Denizli'ye dönmek için Ağrı Otobüs Terdminali'ne gitti. İddiaya göre Yıldırım'ın akrabaları, kendilerini otogarda buldu. Denizli'ye götürüleceği teklifiyle bindiği otomobil, dağlık bölgede durduruldu. İddiaya göre bu kişiler Evren'den 15 bin lira daha istedi. Bunun üzerine ödeme yapan Evren, Yıldırım'la birlikte Denizli'ye dönebildi.
Ağrı'dan Denizli'ye döndükten 10 gün sonra eşinin bu kişiler tarafından kaçırıldığını öne süren Abdurrahman Evren, "Eşim beni arayıp, kendisini kurtarmamı istedi. Beni sürekli arayan kişiler, eşimin yanıma gelmesi için 150 bin lira daha para istiyor. Beni dolandırdılar, ancak eşimin hayatından endişe ediyorum. Eşime güveniyorum, kendi isteğiyle gitmemiştir, kaçırıldığını düşünüyorum. Bu kişilerin yakalanması için savcılığa şikayette bulundum" dedi.