YURTHABER

Samsun'da 265 bin öğrenci ders başı yaptı

Samsun'da, 2011–2012 eğitim-öğretim yılı başlaması nedeniyle 50.Yıl İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende ilk ders zilini protokol...

Samsun'da 265 bin öğrenci ders başı yaptı

Samsun'da, 2011–2012 eğitim-öğretim yılı başlaması nedeniyle 50.Yıl İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende ilk ders zilini protokol üyeleri çaldı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende konuşan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, eğitimin olmazsa olmazların başında geldiğini ve eğitim her şeyin önünde olduğunu söyledi.
Samsun’da 973 okulda 265 bin öğrenci 14 bin 300 öğretmen ile eğitim ve öğretime başlandığını anımsatan Vali Aksoy, “Geleceğimizi güvence altına almak istiyorsak, eğitimi en mükemmel şekli ile gerçekleştirmek durumundayız." dedi.
Atatürk'ün, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmayı hedef olarak koyduğunu kaydeden Vali Aksoy, "Bu hedefe ulaşmanın temel yolu da eğitimden geçiyor. Bu bakımdan eğitimde yapılabilecek en küçük bir ihmal gelecekte bizlere çok pahalıya mal olabilir. Bu bakımdan eğitimi çok önemsemeliyiz. Her kademesinde büyük bir duyarlılık içerisinde görev ve sorumluluklarımızı da yerine getirmeliyiz.” diye konuştu.
Büyük bir özveri ile yetiştirilen ve geleceğe hazırlanan nesillerin tüm vatandaşları modern toplumların akranı haline getireceğini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Hülya Ertürk Koç ise “İnsana umut, huzur, mutluluk veren başlangıçlar yapmak, hayatı anlamlı kılar, yaptığımız işe bağlanmamızı sağlar. Bizler de bugün yine hep birlikte yepyeni bir başlangıca daha ‘merhaba’ diyoruz. Bu başlangıcın, 2011–2012 eğitim-öğretim yılının, Samsun’umuz ve Türkiye’miz için başarı ve güzelliklerle dolu geçmesini, hayırlı olmasını diliyorum. Bu ders yılında aramıza katılan yeni öğrenci ve öğretmenlerimize de ‘Aramıza hoş geldiniz.’ diyorum.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından ilk ders zilini Samsun Valisi Aksoy ve diğer protokol üyeleri birlikte çaldı. Daha sonra eğitime ilk kez başlayacak olan birinci sınıf öğrencileri ziyaret eden Vali Aksoy öğrencilerin sırasına oturarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler