YURTHABER

Teröristlerden hain tuzak

Siirt'te PKK'lı teröristler, güvenlik güçlerinin fark edip etkisiz hale getirmek istediği mayını uzaktan kumandayla patlattı.

Teröristlerden hain tuzak

Siirt'in Eruh İlçesi'nde karayoluna mayın tuzaklayan PKK'lı teröristler, patlayıcının farkedilmesi üzerine çağrılan bomba imha ekiplerinin gelişi sırasında mayını uzaktan kumandayla patlattı. Patlamada ölen ve yaralanan olmazken, kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı.

Siirt- Eruh karayolunun 20'nci kilometresindeki Eğlence ile Çırpılı Jandarma Karakolları arasındaki yolda bu sabah saatlerinde kontrol yapan askerler, PKK'lılar tarafından bir mayın tuzaklandığını belirledi.

Karayolu hemen trafiğe kapatılarak Siit Emniyet Müdürlüğü'nden bomba uzmanı ekipler istendi. Bomba imha uzmanlarının bölgeye yaklaştığı sırada teröristler mayını uzaktan kumandayla patlattı. Patlamada ölen ya da yaralanan olmadı.

Patlamanın ardından Siirt- Eruh ve Şırnak karayolu trafiğe kapatıldı. Bölgede mayınlı tuzak kuran teröristleri etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon başlatıldı.

Teröristlerden hain tuzak | video.mynet.com

Siirt 3'üncü Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle PKK'lıların kaçış yollarına özel eğitimli komandolar indirildi. Bölgede karadan da operasyonlar sürdürülüyor. Bu arada güvenlik güçleri karayolunda başka patlayıcı bulunup bulunmadığını da araştırıyor.

ASKERİ KONVOYUN GEÇİŞİ SIRASINDA PATLAMA Hakkari-Çukurca karayolunda askeri konvoyun geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada bir askeri araç hafif hasar görürken, ölen yada yaralanan olmadı.

Hakkari'den Çukurca İlçesi'ne sabah saatlerinde giden askeri konvoyun Hakkari'ye 30 kilometre uzaklıktaki Geçimli Köyü civarında geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada bir askeri araçta hafif hasar meydana gelirken ölen yada yaralanan olmadı.

Hakkari Valisi Muammer Türker, patlamaya el yapımı patlayıcının sebep olduğunu ve bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı söyledi. Güvenlik güçleri de bölgede başka patlayıcıların da olma ihtimaline karşı arazi arama tarama çalışması yaptı.