YURTHABER

Tiyatrocu çiftin ölen kızları defnedildi

Deniz Gökçe Kayhan ile Oğuzhan Kayhan’ın balkondan düşerek ölen 2 yaşındaki kızları Eylül, Zonguldak’ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

Tiyatrocu çiftin ölen kızları defnedildi

Adana Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcısı ve oyuncu Deniz Gökçe Kayhan ile Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu Oğuzhan Kayhan’ın balkondan düşerek ölen 2 yaşındaki kızları Eylül, Zonguldak’ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

Adana Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcısı ve oyuncu Deniz Gökçe Kayhan’ın oturduğu apartmanın 7. katındaki balkondan düşen 2 yaşındaki kızı Eylül Kayhan hayatını kaybetmişti. Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncusu baba Oğuzhan Kayhan’ın memleketi Zonguldak’a getirilen minik kız için Acılık Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Kayhan çiftinin yakını olduğu öğrenilen eski Kültür ve Turizm Bakanı Fikri Sağlar, ünlü oyunculardan Deniz Çakır, Mehmet Atay, Saygın Soysal ve eski Bakan Fikri Sağlar’ın tiyatrocu eşi Serap Sağlar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Tarık Coşkun, Ankara ve Adana Devlet Tiyatrosu’ndan çok sayıda oyuncu ve yakınları katıldı. Oldukça üzgün ve bitkin olduğu görülen tiyatrocu çift, helallik alınması ve cenaze töreni esnasında gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Deniz Gökçe Kayhan zaman zaman sinir krizi ve kısa süreli baygınlık geçirirken, yardımına ise yakınları ve oyuncu arkadaşları yetişti. Yürümekte zorlanan anne Kayhan, cenazenin arkasından ise arkadaşlarının kucağında gidebildi. Cenaze namazının ardından Eylül Kayhan’ın cenazesi, Ontemmuz Mahallesi Aile Mezarlığı’nda toprağa verildi.