SPOR

Trabzonspor'da flaş Burak Yılmaz açıklaması

Trabzonspor, alacakları için TFF'ye başvuran Burak Yılmaz'ın durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Trabzonspor'da flaş Burak Yılmaz açıklaması

Trabzonspor, kulüpten alacaklarını isteyen ve bunun için TFF'ye başvuran Burak Yılmaz ile ilgili detaylı bir açıklama yaptı.

İşte Trabzonspor'dan yapılan açıklama:

"Son günlerde profesyonel futbolcu Burak Yılmaz'ın alacaklarını gerekçe göstererek kulübümüze çektiği ihtarla ilgili yaşanan tartışmalara yönelik kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Profesyonel futbolcu Burak Yılmaz'ın transferi için Beijing Guoan kulübüyle3.500.000.-€ bonservis bedeli ve 2.000.000.-€ bonus (Futbolcunun 10 ve üzeri gol atması halinde 300.000.-€ - Futbolcunun resmi müsabakaların % 50'sinde forma giymesi halinde 200.000.-€ - Avrupa Kupalarına katılım halinde 1.500.000.-€) karşılığında anlaşmaya varılmıştır. Futbolcunun menajerlik ücreti olarak da 1.050.000.-€ belirlenmiştir.

(Bonuslar hariç olmak üzere menejerlik ücretiyle birlikte transfer maliyeti: 34 milyon TL)

Burak Yılmaz'la ise 6 Ağustos 2017 tarihindeyıllık 3.550.000.-€ garanti ücret ve kadroda olup olmamasına bakılmaksızın kazanılan her 1 puan başına 12.500.-€ karşılığında 3 yıllık sözleşme imzalanmıştır. Ayrıca futbolcuya sözleşme süresi boyunca 60 Süper Lig maçına çıkması veya 2019-2020 sezonunda toplamda 20 müsabakada yer alması halinde aynı şartlarda +1 yıllık daha sözleşme opsiyonu sağlanmıştır.

(Üç yıllık maliyeti bonuslar hariç: 80 milyon TL)

Bu şartlarda kulübümüze transferi gerçekleşen Burak Yılmaz'a geçen süre zarfında belirli periyotlarla ve gecikmeli olarak ödemeler yapılmıştır.

10 Nisan 2018'de görevi devralan Yönetim Kurulumuzun yaptığı incelemeler sonrasında dönemin yönetimi tarafından profesyonel futbolcu Burak Yılmaz'a 4 aylık (Aralık – Ocak – Şubat – Mart) maaşının ödenmediğini, kazanılan her 1 puan başına taahhüt edilen bonusların karşılığı olan ücretlerin ise hiç yatırılmadığı görülmüştür.

*(4 ay X 355.000.-€= 1.420.000.-€ ve puan başı alacağı 42 puan12.500.-€=525.000.-€ Toplam: 1.945.000.-€)**

Göreve geldiği günden itibaren şeffaf, dürüst, gerçekçi ve yapıcı ilkeler benimseyen yönetim kurulumuz, profesyonel futbolcu kadromuzla 30 Nisan 2018 günü yaptığı görüşmeler sonrasında ödemelerin 15 Mayıs 2018 günü hesaplarına yatırılacağını bildirmiştir. Ancak meblağların büyüklüğü nedeniyle yaşanan aksaklılardan dolayı söz verilen tarihten sadece 3 gün sonra gecikmeli olarak futbolcularımıza 18 Mayıs 2018'de ödemeleri gerçekleştirilmiştir. Burak Yılmaz'a da 1.072.500.-€ ödeme yapılmıştır.

Ne üzücüdür ki; bir önceki dönemde aylarca ödeme yapılmamasına rağmen herhangi bir yasal girişimde bulunmayan Burak Yılmaz'ın 15 Mayıs 2018 günü noter üzerinden kulübümüze gönderdiği ihtar, ödemelerin gerçekleştirildiği günün akşamı elimize ulaşmıştır. Burak Yılmaz söz konusu ihtarına Nisan maaşını ve o ay içinde takımımızın kazandığı puanların bonuslarını da ekleyerek tarafımıza 1 aylık süre vermiş ve toplam 2.387.500.-€'luk alacağını talep etmiştir. Kulübümüz 18 Haziran 2018 tarihinde alacağından kalan 1.315.000.-€'yu da futbolcunun hesabına yatırmıştır.

Elbette futbolcunun alacağını istemesi veya hakkını aramasından daha doğal bir durum yoktur. Ancak kamuoyunun da bildiği üzere dövizde yaşanan dalgalanma nedeniyle hem ülkemizin hem de kulübümüzün içinde bulunduğu bu zorlu şartlarda ödemeler konusunda gecikmeler yaşanabilmektedir. Hal böyleyken Burak Yılmaz gibi, kulübümüzde şampiyonluk yaşamış, burada 'yeniden' doğmuş ayrıca takım kaptanlığı yapan birisinin -ödemeleri belirli bir denge ve rutine oturtma gayretimize rağmen – sürekli ihtarlar üzerinden parasını talep etmesini anlamlandıramadığımızı vurgulamak isteriz.

Herkesin malûmudur ki kulübümüzün ekonomik yapısı 1 veya 5 aylık süreler içinde normalleşebilecek bir seviyede değildir. Yine de Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak 4 aylık süre zarfında yaptığımız 180 milyon TL'lik ödeme ve sonrasında gerçekleşen ödemelerden görülecektir ki, kulübümüzün geçmişten gelen borçlarını büyük bir kararlılıkla azaltmaya çalışmaktayız!

Bu vesileyle; ekonomik, sosyal ve idari olarak normalleşme trendi gösteren kulübümüzün hala 1 milyar TL'yi aşan bir borç yüküyle karşı karşıya olduğunu hatırlatır, yaşanan bu süreçte büyük bir sabır, anlayış ve aidiyet örneği gösteren profesyonel futbolcularımıza da bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Burak YILMAZ 1985 dğ.lu Trabzonspor en son 1983/1984 yılında şampiyon olmuş.Kulüp açıklamasında Burak için kulübümüzde şampiyon oldu diyor.Adam doğmadan şampiyonluk yaşamış.????????????
MaLazlara müstehak iyi söğüşlüyor sizi offside kralı :)
Hala şampiyon olduklarını zannediyorlar :)))
iyi kakalamış çinliler
Asgari ücret verin ne ise yariyor ki ismi var kendi bos :))
Gönderin gitsin bu TS düşmanını. Bir yanda TS şampiyon olamadığı için intihar eden taraftar, öbür yanda 3-4 ay gecikme ile parası ödendi diye kulübe ihtarname yollayan futbolcu. Ne etik ama. Seyircinin parasıyla haksız zenginleşme. Maliye futbolcuları derhal gözlem altına almalı, vergisini ödemeyen futbolcuya da gereğini yapmalı. Ve Türkiyem; futbolcular için vergi cenneti olmamalı. Yeni düzenlemeler yapılmalı.
hele bakın bizim takımlara bonuslar maç başı menejerlik parası bune ya sonradan reklam yapıyorlar işte forma satışından rekor bekliyoruz ulan sen 1 milyar forma satsan ancak bu para çıkarmı çıkmazmı onuda bilmiyorum yazık bu kulüplere ey yöneticiyim diyen adanlar bu sağlam anlaşmaları kendi firmelerınızda şirketlerinizde yapıyormusun
Daha beter olun siz ne zaman şampiyon oldunuz akılsızlar yazdığınız yazıda bile hayal perestlik var :))
drabdon dahada beter olacaksın. beter ol. sıkenın en kralını yapıp sıkeden sıkayet eden sahtekar tatlı su kurnazları sızı...ekıcıyı fenere vermemek ıçın olayı 8tas la anlasarak alan sahtekarlar surusu. kendını çok uyanık zanneden sahtekarlar..
aç gözlü. ...herifin teki. emenet arabayla gezebilecek kadar pintidir ..hiçbir yardım hayırsever veya bir organjzyonda yer aldığını gören duyan varmı. ..Ne olmuş. .Çinden getirdiğim 40 milyon doları nereye gömdün. .ama sende haklısın...insan punto olmasın bir kere .Milli takımda da ardayi fistekleywn sen den selcuk degilmiydiniz .selçuk sarpa sarınca geri çekildi. ama Fotomaç à gizlice sizduran haber yaptıran kimdi...bilin bakimm
Vallahi futbolcular haklı..bütün TÜRK TAKIMLARI hakediyor bu icraları..la ülkemizde ne futbolcular varken yeri geliyor son anda maçı çevirecek (TÜRK ÜN YAPAMAYACAĞI TEK ŞEY İNSANI YARATMAKTIR..) FUTBOLCULAR VARKEN..(DÜN AKŞAMKİ GİBİ) siz kalkıp yabancıları dolduruyorsunuz..sonrada neymiş iflastayız şu kadar borç..la bırakın yabancı futbolcuları gidin liselerden futbolcu toplayın verin çocuklara aylık 10 bin tl..inanın ciğeri yırtılırcasına koşar..sizlerde böyle hacizlerle borçlarla gündemde olmazsınız..
Hangi yüzyılda ve hangi ülkede yaşıyoruz anlamıyorum ki!Ulan resmen adamı vatan hayini diye lanse etmeye çalışıyorlar!
O nasıl bi sözleşme Messi yi mi aldınız da bizim haberimiz yok. Adamın bjk ye gitmeme nedir belli oldu fiko buna en fazla 500 bin euro ve full akbil verir başkada bişe vermez :)
karaktersız burak. tonla para alıp hakla neyın pesındesın?bunun gibileri 1 sene asgari ucrete yasatacan hayatı ogrensınler bıraz
Burak yılmaz’trabzonda hangi sezon şampiyonluk yaşamış bileniniz varmı ??????????(?'?(?'?(
onu Burak i alacak para daha basilmadi derken dusunecektin. madem ucma bilmiyorsun neden ... yapiyorsun
yabancı olunca sesiniz çıkmaz yerli olunca şikayet kameni bizde oynamadığı halde 2,2 milyon alıyor yapmasaydın sözleşmeyi kardeşim fıtbolcu gitmek istiyordu bjk yolasaydın adamı zornan tutmak ta ne gaspcımısın gitsin nerde mutluysa orda oynasın böle şapa oturun işte mike mike öde kardaşemim şimdi
TS.Eski yönetimi bu anlaşmayla BURAK YILMAZ'a sadece tapu devrini eksik yapmış.YHU YUH YUH. TS mu hayır tüm takımlarımızda nice suistimaller ve hıovardaca harcamalar var. DEVLET SPOR KULÜPLERİNİN BORÇLARINI DA AYNI VATANDAŞA TANIDIĞI ŞARTLARDA YAPTIRSIN.
atar tutarlar sonra da tıpış tıpış ve de seve seve ilk 11 de oynatırlar.. yanar dönerler..
geçen sezonu hatırlıyorum burakın sahada takımı bozduğunu yazdığımızda sen çizgi film izle yazanlar,asporda çıkıp burak yılmaz bu ya yani eleştirilir mi diyenler şu an hangi noktadalar.hata ne bunu getiren,bakkal emanet edilmeyecek muharrem ustada,ne bu hırstan gözü dönmüş burakta.hata tamamen bu üstte bahsettiğim salaklarda,evet hepsi salak.şimdi bir yığın düşünün, çoklar,ve hepsi salaklar.sürekli şöyle bir gürültü çıkıyor,burak kral gulugulugulu,burak eleştirilir mi gulugulugulu,rodallega çok iyi futbolcu gulugulugulu.burak kralmış,kral çıplak günaydın.
şampiyonluk yaşamış diyor ya şampiyon olmayalı 41 sene olmuş bu burak salağı kaç yaşındaki????(sesli güldüm)
Bu ne kardeşim bi kulübün tapusunu vermemişsiniz Nasıl bi anlaşma bu Asgari ücret+yol+ yemek fazla bile
yuh yaa yattığı yerden nasıl para kazanıyor adam?? kulubün tapusunu da üstüne yapsaydınız .
Emek hırsızı
beş para etmez bu karekrersiz
BU PARALAR NE BE DEVLET SPOR KULUPLERINE EL ATMALI BORC BATAGI İÇENDELER ALAYIDA BUNLAR BATARSA PARALAR YINE DEVLETTEN GIDECEK YOK VERGI AFFI YOK SU BU
maaşını alamayan bi çalışanın alacaklarını istemesi kadar doğal birşey yoktur burada burak yılmaz değil başkası olarak düşünmek lazım siz bu kadar yüklü sözleşmeye imza atarken sıkıntı yok her türlü vaat verilsin sonra adama ödeme yapmayın yok dolar şöyle oldu yok euro böyle oldu bırakın bu işleri siz birbirinizden oyuncu çalmak için bu maaşları artırmasaydınız sonuç buralara gelmezdi...sonuç burak hak etti yada etmedi sözleşmeyi yerine getirin parasını verin adamın
Madem sözleşme yaptınız verin adamın parasını cırt bırt basına bilgi adı altında oyuncuyu magandalara yem etme oyunları mobing gayretleridir. her kulüp için aynı şey imza atarken mirasyedi ağa ödemeye gelince dilenci gibi davranmayacaksınız.
ne paralar dönüyor bu futbolda menejerlik parası 1milyon Euro
Şampiyonluk yaşamış derken
Bu ne iştir milletin ir yerleri çatlayana kadar çalışıp asgari ücret alacak beyefendi iki kıçı kırık gol atacak nazla Aca cak cak sonra 80 milyon TL. Yok böyle bir dünya bu bukadar basit olmamalı.
messi misin lan sen o nasıl anlaşma
lan iyike beşiktaşa gelmemişin kalekdersiz
beşiktaşa gelmemem isabetli olmuş
Eee açıklama ne,sonuç ne abi? ''Burak Yılmaz halâ bizim oyuncumuzdur'' mu yoksa ''Etik olmayan davranıştan dolayı yolları ayırdık'' mı???:)
ne bu yoğurtun bolluğu arkadaş yaa böyle ücret mi olur. burağın trabzonda oynadığı dönemlerde bana trabzonun içerde ve dışarda kazandığı bir başarı göstersenize yazık .
TRABZON YÖNETİMİNE SÖYLENECEK SÖZ YOK.BU ADAMA BU KADAR PARAYI NASIL VERİRSİNİZ.NASIL BÖYLE BİR SÖZLEŞME YAPILIR ANLAMIŞ DEĞİLİM.
Diğer Haberler