YURTHABER

Ablasının tacizcisini öldürdü

İlker Karan, cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen Aslıhan Ocakbaşı’nın kardeşi Hüseyin Ocakbaşı tarafından, sabaha karşı av tüfeği ile öldürüldü.

Ablasının tacizcisini öldürdü

BURSA’da oto yedek parçacı İlker Karan (33), daha önce yanında çalışan ve cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen Aslıhan Ocakbaşı’nın (25) kardeşi Hüseyin Ocakbaşı (22) tarafından, sabaha karşı av tüfeği ile öldürüldü. Olayı polise bildiren Aslıhan Ocakbaşı, cinayeti üstlenmek istedi. Ancak sorguda suçunu itiraf eden Hüseyin Ocakbaşı ifadesinde, ‘Evin kapısına yine dayandı. ‘Ulan boğazımıza kadar getirdin’ diyerek tüfekle boğazına ateş edip öldürdüm” dedi.

Bursa’da yaşayan Aslıhan Ocakbaşı, iki ay önce Bursa Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak, İlker Karan adlı kişinin Osmangazi İlçesi İnönü Caddesi’ndeki yedek parça satan mağazasında muhasebe görevlisi olarak çalışırken kendisiyle aşk yaşadığını, daha sonra işten ayrıldığını belirtti. Ancak Karan’ın girdikleri ilişkiyi gizlice kameraya alıp tekrar birlikte olmak için kendisine şantaj yapıp tehditler yağdırdığını söyledi. Bunun üzerine savcılık İlker Karan hakkında soruşturma başlatırken; 4′üncü Aile Mahkemesi ise Ocakbaşı’nın çağrılı sistemle korunmasına karar verdi.

“ALO POLİS TACİZCİMİ ÖLDÜRDÜM”

Bugün sabaha karşı saat 04.00 sıralarında 155 Polis İmdat’ı evinden arayan Aslıhan Ocakbaşı, kendisini sürekli taciz eden İlker Karan’ı tüfekle öldürdüğünü, cesetinin ise Merkez Osmangazi İlçesi Küçük Balıklı Mahallesi Kıdemli Sokak’taki, boş bir arazine, 16 NL 707 otomobilin arka koltuğunda olduğunu söyleyip, kendisinin de evinden gözaltına alınmasını istedi. Kısa sürede belirtilen adrese giden polis ekipleri İlker Karan’ın cesetini kendisine ait otomobilin arka koltuğunda buldu. Polis aracın ön koltuğunda av tüfeği ile biri boş ikisi dolu fişek tesbit etti. Polis daha sonra bekar olan Aslıhan Ocakbaşı’nı evinde gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü’nde getirilen Aslı Ocakbaşı verdiği ifadede, “İlker’in yanından ayrıldıktan sonra kendisine ilişkimizin bittiğini söyledim. O bana görüntülerle şantaj yapıp, tekrar birlikte olmamızı istedi. Ölümle tehdit etti. Bursa 4′üncü Aile Mahkemesi 31 Ocak 2013 günü bana, telefon açtığım zaman gelmek koşulu ile polis koruması verdi. Dün akşam yine aradı. ‘Gel bir kez daha konuşalım ve bu işi bitirelim’ dedi. Ben de yanıma, kendime ait kırma tabir edilen tüfeği alıp onunla buluştum. Tehditlerini sürdürünce tüfek ile onu öldürdüm. Cesetini arka koltuğa taşıdım, otomobili boş bir araziye bırakıp eve giderek sizi aradım” dedi.

KARDEŞİ SUÇU KABUL ETTİ

Bursa polisi, Aslıhan Ocakbaşı’nın böyle bir cinayeti tek başına işleme ihtimalinin zor olduğunu dikkate aldı. Polis, Ocakbaşı’nın kardeşi Hüseyin Ocakbaşı ile iki yakınını daha gözaltına aldı. Saat 10.00′a kadar süren sorgulama sonunda Aslıhan Ocakbaşı’nın kardeşi Hüseyin Ocakbaşı suçunu itiraf etti.

İlker Karan’ın dün gece bir kez daha evlerinin önüne geldiğini söyleyen Hüseyin Ocakbaşı, “Zoruma gitti. Evdeki kırma tüfeği alıp yanına gittim. ‘Ulan boğazımıza kadar getirdin’ diyerek tüfekle boğazına sıktım ve öldürdüm. Sonra ceseti arka koltuğa taşıyıp, aracı boş bir araziye çektik. Sonra eve geldik. Kanlı pantolonu çıkartıp çöp konteynrına attım. Ablam kendisinin yüzünden benim cinayet işlememi kabul edemeyip suçu üstlendi” dedi.

Hüseyin Ocakbaşı’nın suçunu itiraf etmesinden sonra polis, zanlının kanlı pantolunu cesetin bulunuduğu yere 400 metre uzaklıktaki Alemdan Mahallesi’ndeki çöp konteynerinde buldu.

Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı. Evli ve 2 çocuk babası olan İlker Karan’ın ceseti, otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

http://manyakhaber.net

Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın