YURTHABER

ADSİAD ailesinin şampiyonlarına ödül

ADSİAD ailesinin birçok üyesi gelir ve kurumlar vergisinde rekortmenler arasında yer aldı

ADSİAD ailesinin şampiyonlarına ödül

Kurulduğu günden bu yana Adana sevdası ile gönüllü olarak çalışan Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) üyeleri kentin ekonomik gücüne katkı sunmaya devam ediyor. Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları sıralamasına giren Adanalı firma ve temsilcilerinin yanı sıra gelir ve kurumlar vergisi rekortmenleri ile en çok ihracat yapan firmaların da yer aldığı ADSİAD ailesi büyümeyi sürdürüyor.

ADSİAD ailesi üyelerinden Şekip Karakaya gelir vergisinde Adana birincisi olurken Fatma Semra Büyüknisan, Mehmet Kahyalar, Canan Onatça Dolmuş, Vedat Gizer, Mehmet Can Özbozdoğanlı, Naci Keskin, Sefa Noyaner, Muzaffer Emin Yumuşak da gelir vergisinde ilk 100 sıralamasına giren isimler oldu.

ADSİAD üye kuruluşları Bossa, Kulak İnşaat, Kimteks Tekstil, Bilici Yatırım, Kıvanç Tekstil, Groseri, Teknik Metal, Kambeton, Bürosan, Onatça Motorlu Araçlar ve Gizerler Otomobil ise Kurumlar Vergisi rekortmenleri arasında yer aldı.

Yine Adana ekonomisine büyük katkı sunan ADSİAD üyeleri Sasa Polyester, Bossa ve Adana Çimento Sanayi, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi kuruluşu arasında yer alırken Kıvanç Tekstil, Oğuz Gıda, Kimteks Tekstil, Zahit Alüminyum ve Abdioğulları Plastik de ikinci 500 büyük sanayi kuruluşları sıralamasında haklı bir yer buldu. Sasa Polyester, Bossa, Gözek Tekstil ve Filpa Ambalaj ise Adana’dan en çok ihracat yapan ADSİAD mensubu firmalar oldu.

PLAKET SUNULACAK

ADSİAD ailesinde yer alan en büyük sanayi kuruluşları, gelir ve kurumlar vergisi rekortmenleri ile en çok ihracat yapan firmalarla gurur duyduklarını belirten ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, Adana dışındaki iş insanlarını kente yatırım yapmaya davet etti. İSO ilk 500 ve ikinci 500 listeleri ile vergi ve ihracat şampiyonları sıralamasında isimleri altın harflerle yazılan ADSİAD üyelerine teşekkür plaketi sunulacağını kaydeden Sönmez, ADSİAD üyelerinden Şekip Karakaya’nın da ‘Küçük Bir İşletmeden, Marka Bir İşletmeye, Kurumsallaşma ve Markalaşma Süreci’ ile ‘Akıllı Kentler Konsepti Vizyonu’ konularında davetlileri bilgilendireceğini vurguladı.

ADSİAD’ın önemli organizasyonu 19 Haziran Salı günü saat 19.00’da Seyhan Oteli’nde başlayacak.