YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Afgan golfçülere Antalya'da eğitim verildi

Afganistan Golf Federasyonu Genel Sekreteri İmran Ali: "Ülkemizde golfün gelişmesi için Türkiye'den destek bekliyoruz"

Antalya'da düzenlenen Golf Mad Junior Open 2021 turnuvası için Türkiye'ye davet edilen 18 Afgan sporcuya golf eğitimi verildi.

Golf Mad Türkiye Direktörü Bekir Kara, basın mensuplarına, Afganistan'da golfün yeni tanınan bir spor dalı olduğunu söyledi.

Turnuva kapsamında Afganistan'dan 18 sporcunun özel olarak davet edildiğini anlatan Kara, sporculara golf eğitimi verdiklerini, kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdirdiklerini belirtti.

Afgan sporcuları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını aktaran Kara, "Çok uzun mesafeden geldiler. Tüm oyuncularla onları aynı sahada görmek çok gurur verici. Umarım ilerleyen sürede yine gelirler." ifadelerini kullandı.

Afganistan Golf Federasyonu Genel Sekreteri İmran Ali de kendilerini davet eden yetkililere teşekkür etti.

Antalya'daki sahaların ve bölgenin çok güzel olduğunu vurgulayan Ali, "Oyuncularımız turnuvaya katıldı, çok memnun olduk. Türkiye'deki bu tür turnuvalara katılmak istiyoruz. Ülkemizde iki golf sahası var. Türkiye'deki gibi yemyeşil çimlere sahip değiliz. Ülkemizde golfün gelişmesi için Türkiye'den destek bekliyoruz." diye konuştu.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler