YURTHABER

Ağrı'daki eylemlerde kullanılacak silahlar ele geçirildi

Van'da düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'nın Ağrı kent merkezindeki eylemlerde kullanılmak üzere gönderildiği tespit edilen...

Ağrı'daki eylemlerde kullanılacak silahlar ele geçirildi

Van'da düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'nın Ağrı kent merkezindeki eylemlerde kullanılmak üzere gönderildiği tespit edilen 2 kaleşnikof, 4 tabanca ve çok sayıda mermi ele geçirildi.
Edinilen bilgilere göre, Terör örgütü PKK'nın kuzey Irak'taki kamplarından Van'a silah sevkıyatının olacağı bilgisine ulaşan Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Kaçak yollarla Türkiye'ye getirilen ve daha sonra Van'ın Başkale ilçesi sınır köyünde bir kamyonetin alt kısmına yerleştirilen silahlar takibe alındı.
Silahların teslim edileceği yer olarak belirlenen Van'ın Erciş ilçesi çıkışına gelen söz konusu kamyonete ekipler baskın düzenledi. Kamyonette yapılan aramada, 2 adet kaleşnikof marka silah, 1'i glock marka 4 adet tabanca ve bu silahlara ait çok sayıda mermi ele geçirildi. Olayla ilgili sürücü M.S.U. ile silahların teslimatı ile ilgilenen M.E.M. ve İ.Ç. gözaltına alındı. Gözaltına alının ve mahkemeye sevk edilen M.E.M. ve İ.Ç. tutuklandı. M.S.U. ise serbest bırakıldı.
Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yapılan takiplerde silahların terör örgütü PKK'nın Ağrı kent merkezindeki eylemlerde kullanılmak üzere gönderildiğini, tutuklanan M.E.M.'nin ise 2009 yılında Ağrı kent merkezinde düzenlene polise taş ve molotof atılması ile ilgili izinsiz gösterilerde gözaltına alındığını bildirdi.
Ele geçirilen silahların hangi eylemlerde kimler tarafından kullanıldığının tespiti için balistik inceleme laboratuvarına gönderileceği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler