YURTHABER

Alanya HEP Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Özkul: "’Yeni Normal’ dijitalde"

Alanya HEP Üniversitesi Rektör Vekili Prof.

Alanya HEP Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Özkul: "’Yeni Normal’ dijitalde"

Alanya HEP Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen Uluslararası Akademik Forum 2020’de yer alan panelde “Uzaktan Erişim ve Yeni Normal” konusunu değerlendirdi.
Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV) ve Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) işbirliği ile gerçekleşen panelin moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ yaptı. Covid-19 salgını nedeniyle çevrim içi olarak uzaktan katılımla gerçekleşen forumun ikinci bölümüne; Alanya HEP Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul,, UIPATH Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Fütüristler Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Şebnem Özdemir ve Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nadir Suğur katıldı.

“Süreç oldukça başarılı"
Alanya HEP Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul, Covid-19 Süreci Yüksek Öğretimde Yeni Normal’i Tetikleyecek mi” sorusuna yanıt verdi. Özkul, Covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze yapılan eğitimlere ara verilmesi sonrasında teknoloji tabanlı eğitime ilkokuldan doktoraya kadar her düzeyde hızlı bir geçiş olduğundan bahsetti. Özkul, “Bu süreç bir acil durum sürecidir. Acil Durum Uzaktan Eğitimi ya da Uzaktan Erişimli Eğitim gibi adlarla ifade edilen bu süreci, tam anlamıyla uzaktan eğitim olarak tanımlamamak gerekiyor. Olumlu - olumsuz birçok deneyim yaşanmakla birlikte, süreç genel olarak oldukça başarılı. Uzaktan erişim yoluyla gerçekleşen eğitim, kimi zaman yüz yüze olandan daha etkili öğrenme

Alanya HEP Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Özkul: