YURTHABER

Altın Portakal’da tarihi buluşma

’Yusuf ile Kenan’’ filminin başrol oyuncuları Tamer Çeliker ile Cem Davran, 32 yıl sonra Altın Portakal’da buluştu.

Altın Portakal’da tarihi buluşma

’Yusuf ile Kenan’’ filminin başrol oyuncuları Tamer Çeliker ile Cem Davran, 32 yıl sonra Altın Portakal’da buluştu.

Festivalde ünlü oyuncular da geciken ödüllerine kavuştu48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Geç Gelen Ödüller kategorisinde 1979 ile 1980 yıllarının film ve oyuncuları ödüllerini aldı. 1979’da sansür, 1980’de ise darbe nedeniyle yapılamayan festivallerin filmleri, bu yıl düzenlenen ayrı bir kategoride değerlendirildi. Başrollerini Tamer Çeliker ile Cem Davran’ın üstlendiği ve kan davasından İstanbul’a kaçan iki kardeşin hikayesinin anlatıldığı ‘’Yusuf ile Kenan’’ filmi, ‘’En İyi Film’’, En İyi Senaryo’’ ve ‘’En İyi Çocuk Oyuncu’’ olmak üzere üç Altın Portakal birden alarak festivale damgasını vurdu.

İKİ KARDEŞ SAHNEDE BULUŞTU Antalya Cam Piramit’te düzenlenen törenin sunuculuğunu ise filmin oyuncularından Cem Davran üstlendi. Davran, sahneye filmde başrolleri paylaştığı Çeliker’i de davet etti. ‘’Yusuf ile Kenan’’ın Yusuf’u Cem Davran ile Kenan’ı Tamer Çeliker’in buluşması duygusal anlara sahne oldu. Filmde büyük emeği bulunduğunu söyleyerek Çeliker’i sahneye davet eden Davran, filmdeki kardeşine sevgiyle sarıldı.

ÇELİKER BİR KONUŞMA YAPTI Birbirleriyle hasret giderdikten sonra seyirciyi selamlayan Davran ile Çeliker’i salonu dolduran Yeşilçam’ın tanınmış ve sevilen oyuncuları da coşkuyla alkışladı. Gecede bir de konuşma yapan Çeliker, Geç Gelen Ödüller’in fikir babası Deniz Yayın’a ve festival komitesine teşekkür etti. Gerçek hayattaki ağabeyi tiyatro ve sinema oyuncusu Metin Çeliker’i rahmetle anan Tamer Çeliker, eğitim hayatına devam etmek amacıyla sinema ve tiyatroya veda ettiğini, rol aldığı tek film olan ‘’Yusuf ile Kenan’’da yönetmen Ömer Kavur ve senarist Onat Kutlar gibi isimlerle çalışmanın kendisi için hayattaki en büyük ödüllerden biri olduğunu söyledi.

KADIN TEMASINA VURGU YAPTI Salonu dolduran ünlü ve tanınmış sinema, dizi ve tiyatro oyuncularının alkışları arasında sözlerine devam eden Çeliker, festivalin bu yılki ‘’Kadın’’ temasına da gönderme yaparak, ‘’Hayatımdaki en büyük ödüllerden biri olan eşim de, bu salonda benimle beraber. Sansürü de darbeleri de yapan hep biz erkekler olduk, sansüre ve darbelere delikanlı gibi karşı duranlar ise kadınlar oldu, olmaya da devam edeceklerine inanıyorum’’ dedi. Törende Tarık Akan, Melike Demirağ, Tuncel Kurtiz, Aytaç Arman gibi isimler de ödül aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın