YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Amasya'daki düğün salonu, vantilatöründeki kuş yavruları büyüyene kadar kapalı kalacak

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk: - "Hayvanlara saygımızdan dolayı kuşların rahat etmeleri için bakım onarım yapmayı ertelediğimiz gibi kuşlar yavrularını büyütene kadar salonu düğünlere kiraya vermeme kararı aldık"

Amasya Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, yuva yapan kuşlar yavrularını büyütene kadar belediyeye ait düğün salonunun kiralanamayacağını söyledi.

Öztürk, gazetecilere, düğün salonunda sezonun açılacak olması dolayısıyla bakım yapılması gerektiğini belirtti.

Salonun içindeki vantilatörde kuşların yuva yaptığını gördüklerini aktaran Öztürk, yuvanın korunması için gerekli özeni gösterdiklerini dile getirdi.

Yavrular ve annelerinin rahat etmeleri için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini anlatan Öztürk, "Hayvanlara saygımızdan dolayı kuşların rahat etmeleri için bakım onarım yapmayı ertelediğimiz gibi kuşlar yavrularını büyütene kadar salonu düğünlere kiraya vermeme kararı aldık. Amacımız, yuva yapan kuşlarımızın yavrularını güven içinde büyüterek uçmalarını sağlamak." ifadesini kullandı.​​​​​​​

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler