YURTHABER

AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları AŞ’nin Maher Holding’e devri gerçekleşti

Bu devir işlemi sonrasında AND Kozyatağı binasının mülkiyeti ve bina yönetimi, Quick Sigorta AŞ ve Corpus Sigorta AŞ şirketlerine geçti

İSTANBUL (AA) - AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları AŞ’nin Maher Holding’e devri tamamlandı.

Quick Sigorta'dan yapılan açıklamaya göre, AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları AŞ’nin yüzde 100 oranındaki hisselerinin devri, Maher Yatırım Holding AŞ’nin iştiraki olan Quick Sigorta AŞ ve Corpus Sigorta AŞ şirketlerine gerçekleşti.

Bu devir işlemi sonrasında AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları AŞ’nin aktifinde yer alan AND Kozyatağı binasının mülkiyeti ve bina yönetimi, Quick Sigorta AŞ ve Corpus Sigorta AŞ şirketlerine geçti.

Devir işlemleri sonrasında Anadolu Grubu merkez binasında bir araya gelen Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ile Maher Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, söz konusu anlaşmanın her iki taraf içinde faydalı olması dileklerini ifade etti. Toplantıya aynı zamanda Maher Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Uluçeçen ve Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar katıldı.

Bu arada, ulusal ve uluslararası pek çok ödülün sahibi olan AND Kozyatağı binası, yaklaşık 72 bin metrekare inşaat alanı ve yaklaşık 36 bin metrekare kiralanabilir alanı ile 25 katlı A+ ofis binasından ve perakende dükkanlarından oluşuyor.

Ayrıca, dünyaca ünlü Alman mimarlık firması HPP Architects tarafından “denge” temasıyla inşa edilen AND Kozyatağı, modern ve zamansız tasarımı, ferah ofis ve lobi alanları, geniş toplantı odaları, yüksek otopark ve temiz hava kapasitesi ile Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED Platinum Sertifikası sahibi A+ bir proje niteliği taşıyor.

AND Kozyatağı’nda ortak kullanım alanları olarak ise 6 toplantı odası ve 200 kişilik konferans salonu bulunuyor. 2016 yılı başında yaşamın başladığı binada, ilaç, petro-kimya, bilişim, bankacılık, gıda, pazar araştırması gibi farklı sektörlerinden birçok ulusal ve uluslararası firmanın yönetim ofisi yer alıyor.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön