SPOR

'Anneciğim bu nasıl bir oyun böyle?'

Dünya basını Türkiye'nin Hırvatistan'a kaybettiği maçı değerlendirirken, Arda Turan ve Fatih Terim eleştirildi. Genç futbolcu Emre Mor ise mercek altına alındı.

'Anneciğim bu nasıl bir oyun böyle?'

"İŞTE O ÇOCUK"

SKY Sport kanalının yorumcuları, 69. dakikada Emre Mor oyuna girdiği sırada, "İşte o çocuk. Dikkatlerimizi ona vermemiz lazım, çünkü bu çocuk gerçekten futbol oynamayı çok iyi biliyor" ifadelerini kullandı. 18 yaşındaki oyuncunun, 80. dakikada Volkan Şen'e verdiği topuk pasının ardından yorumculardan biri, "Mamma mia! (Anneciğim) Bu nasıl bir oyun böyle" diye övgüde bulundu.

"BURAK YILMAZ NEREDESİN!"

SKY Sport'ta yapılan yorumlarda, Türkiye'nin ikili mücadelelerde başarılı bir takım olduğu, ancak oyun kurmada ve pozisyonları nihayete erdirmede yetersiz kaldığı belirtildi. İkinci yarının başlamasıyla Türkiye'nin ardı ardına gelen şutlarla zorlanması üzerine ise, ilk 11'de yer almayan Burak Yılmaz'ın eksikliğine dikkat çekilerek, "Burak Yılmaz neredesin?" ifadelerinin kullanılması dikkat çekti.

OZAN TUFAN'A ELEŞTİRİ

Alman kanallarının yakaladığı ilginç görüntüde Modric'in gol vuruşu yaptığı esnada Ozan Tufan'ın ona müdahale etmek yerine saçlarını düzelttiği görülüyor.

Top havada Modric'e doğru giderken Ozan'ın müdahale etmemesi ve önce saçlarıyla ilgilenmesini 'Neden Modric'e basmak yerine saçını tarıyor?' şeklinde yorumlayan Almanlar, Ozan Tufan'a dikkat çekti.

'TERİM'İN DEĞİŞİKLİKLERİ HATALI'

Fransız gazetesi Le Figaro, maç sonrası Fatih Terim ve Arda Turan'ı eleştirdi. Terim'in gününde olmadığını, Arda'nın da hiçbir varlık gösteremediğini yazan gazete, "Arda Turan 65 dakika sahada kaldığı oyunda hiçbir varlık gösteremedi. Sonuç olarak Fatih Terim de onu oyundan aldı. Terim de gününde değildi. Yapılan değişiklikler, maçın kaderini değiştirecek kalite ve düzeyde değildi" ifadesini kullandı.

REUTERS: 'MODRİC'TEN SİHİRLİ DOKUNUŞ'

“Modric’ten sihirli dokunuş” başlığını kullanarak verdiği haberde “Luka Modric’in sihirli dokunuşuyla Hırvatistan, Türkiye karşısında 2008 Avrupa Şampiyonası’nın çeyrek finalinde penaltılarla elendiği rakibinden intikamını aldı.

Hırvatistan’ın orta sahadaki yıldızı, Volkan Babacan’ı 25 metreden avladı. Teknik olarak iyi olan taraf, neredeyse maçın tamamını kontrolü altında tutan Hırvatlar’dı. Şimdi Türkiye için bu zor gruptan çıkma şansı iyice zora girdi” yorumunu yaptı.

Associated Press: “Modric’ten mükemmel vole... Luka Modric’in mükemmel tekniği ile Volkan Babacan’ın kalesine gönderdiği vole Hırvatistan’ı galibiyete aşıdı. Hırvatlar, bunun yanında birçok gol pozisyonundan da faydalanamadı. Bazı pozisyonlarda da direğe takıldı.”

"MODRİC’TEN BAŞYAPIT"

La Gazzetta dello Sport (İTALYA): “Modric’ten başyapıt! Real Madrid’in orta sahadaki büyük kozundan bir başyapıt... İspanya’nın gruptaki en ciddi rakibi olan Hırvatlar, tekniğiyle Türkler’i alt etti. Modric’in füzesi, Babacan’ı vurdu."

AS (İSPANYA): “Modric kaderi çizdi... Arda’lı Türkiye alabora oldu. İki takım arasındaki kalite farkı fazlaydı. Türkler, aradaki farkı sertlikle kapamaya çalıştılar. Ama teknik olarak daha iyi olan Hırvatlar sakin kalmayı başardılar. İspanya’nın grupta birincilik için kiminle çekişeceği de bu maçla netleşti.”

Marca (İSPANYA): “Park’ın Prensi Modric... Hırvatlar’ın ve Real Madrid’in büyük yeteneği voleyle Türkler’i çiviledi. ‘Korkutucu’ Modric, ortaya koyduğu mükemmel futbolla İspanya için de Hırvatistan maçının kolay geçmeyeceğini gösterdi.”

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler