YURTHABER

Artvin'de FETÖ sanığı çifte hapis cezası

Artvin'de FETÖ sanığı çifte hapis cezası

ARTVİN (AA) - Artvin'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında yargılanan karı kocaya hapis cezası verildi.

Artvin Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasında, "Şavşat ilçe imamı" olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Muhammet Zeki Karabacak ile eşi "Şavşat ilçe ablası" olduğu öne sürülen tutuksuz Nebiha Karabacak ve avukatları hazır bulundu.

İddia makamının mütalaasında, Zeki Karabacak'ın ilçe sorumlusu olarak FETÖ/PDY'nin eğitim kurumlarında öğretmenlik ve idarecilik yaptığı, Pak Eğitim İş Sendikasına üyeliği bulunduğu, ByLock haberleşme programı kullandığı ve örgüt mensuplarına bu programı kurdurduğu, Zaman gazetesi ve Sızıntı dergisi aboneliklerinin olduğu, örgütün çeşitli kademelerinde görev aldığının tespit edildiği aktarıldı.

İddia makamının Nebiha Karabacak hakkındaki mütalaasında da Karabacak'ın "ilçe ablası" olarak FETÖ/PDY kapsamında sohbetler verdiği ve örgüt içindeki yapılanmalarda etkin pozisyonlarda görevler üstlendiği belirtildi.

Mütalaanın okunmasının ardından sanıklar suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Sanık avukatlarının dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, Muhammet Zeki Karabacak'ın 10 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar vererek tutukluluk halinin devamına, eşi Nebiha Karabacak'ın ise 6 ay 3 ay hapisle cezalandırılmasına ve adli kontrol şartının sürmesine hükmetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler