YURTHABER

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi yenileniyor

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi ve Ortodonti...

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi yenileniyor

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi ve Ortodonti anabilim dallarının klinikleri yenilendi.
Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı, yaptığı açıklamada, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi ve Ortodonti anabilim dallarındaki kliniklerin altyapısının tamamen değiştirildiğini, diş ünitelerinin arasındaki bölmelerin, zemin ve tavanların yenilendiğini söyledi. Fakülteye, 16 adet yeni diş üniti alındığını bildiren Harorlı, “Geçen yıl Tedavi ve Endodonti klinikleri ve bir önceki yıl da Oral Diagnoz ve Radyoloji kliniklerini yenilemiştik.” dedi.
Son çalışmalarla Diş Hekimliği Fakültesi’nin ana binadaki bütün kliniklerinin yenilendiğini, çalışmalar için 900 bin TL harcama yapıldığını ifade eden Harorlı, “Fakültemiz, 1979 yılından beri hizmet veriyor. Bu süre zarfında ülkeye bin 382 diş hekimi kazandırdık. Yılda yaklaşık 90 bin hastaya bakıyoruz. Başta Erzurum olmak üzere Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz illerinden hasta geliyor.” diye konuştu.
Harorlı, şu anda Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde 53 öğretim üyesi ve 80 araştırma görevlisi bulunduğunu, 511 öğrenciyle eğitimi sürdürdüklerini kaydetti.