YURTHABER

Ayhan Çarkın'a soruşturma

Diyarbakır'da faili meçhul cinayetleri soruşturan özel yetkili Cumhuriyet Savcısı, "Susurluk" davası hükümlüsü eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın hakkında soruşturma başlattı.

Ayhan Çarkın'a soruşturma

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gerçekleşen bazı olaylarla ilgili açıklamaları medyaya yansıyan ''Susurluk'' davası hükümlüsü Çarkın hakkında soruşturma başlatıldı.

Savcılık, soruşturma kapsamında, ''şüpheli'' sıfatıyla bir süre önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda ifade veren Çarkın'ın ifade tutanaklarını istedi.

Çarkın'ın ifadelerini inceleyecek olan savcı, bölgedeki olaylara ilişkin ifadelerini yetersiz bulması halinde talimatla yeniden ifadesinin alınması talebinde bulunacak.

Bu arada, Diyarbakır Baro Başkanlığı da bir süre önce Çarkın'ın basına yansıyan açıklamaları nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Çarkın, 26 Mart 2011 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadesi alındıktan sonra tutuklama istemiyle İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilmiş, sorgusu tamamlandıktan sonra serbest bırakılmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bi gelmeseydin be hacı yazını okudum inşalla bi daha gormem yanlışlıkla da olsa ne gerek vardı ki sana geldin.etraf yeterınce fasist zatn
ONUR ÖYMENDEN BİR FARKIN KALDIMI ? MANTAR GİBİ TİYORSUNUZ SON ZAMANLARDA.YALAKALAR...
Önce beyin olacak yazılanları anlamak için. Dersim için en ağır eleştirileri yazanlardan biriyim diyorum yazının içinde; gözünde bir körlük mü var senin? Türk, Kürt, İngiliz vs kendi kimliğini söylerse faşist mi olur diye soruyorum. Dersim'i hiç anlamayıp birden Dersimci kesilenleri eleştiiriyorum. Yalaka lafını götür kendi alnına yaptıştır sen, ahlaksız herif. Yalaka olsam eyyama yandaş olur, ben de milletimi karalarım. Sen milletine sahip çıkınca iyi de, başkaları çıkınca kötü mü oluyor? Fikrin varsa yazsana, neden hakaret ediyorsun cahil yaratık?
ojjj geldin beya...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler