YURTHABER

Bağcılık yapan çiftçilere budama eğitimi verildi

Iğdır’da bağcılık ile ilgilenen çiftçilere budama eğitimi verildi.Erzincan ve Iğdır İlleri bağcılığında "Baran ve Toprağa Gömme Geleneksel Terbiye Sistemlerinde Budama Projesi" kapsamında Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü ve Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri ile beraber çiftçiler için eğitim düzenlendi.Ekipler Kadıkışlak ve Necefali Köylerinde bulunan bağ alanlarında çiftçilere bağ budamasının nasıl yapılacağı, nelere dikkat edileceği konularında eğitim verdi.

Bağcılık yapan çiftçilere budama eğitimi verildi

Iğdır’da bağcılık ile ilgilenen çiftçilere budama eğitimi verildi.
Erzincan ve Iğdır İlleri bağcılığında "Baran ve Toprağa Gömme Geleneksel Terbiye Sistemlerinde Budama Projesi" kapsamında Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü ve Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri ile beraber çiftçiler için eğitim düzenlendi.
Ekipler Kadıkışlak ve Necefali Köylerinde bulunan bağ alanlarında çiftçilere bağ budamasının nasıl yapılacağı, nelere dikkat edileceği konularında eğitim verdi. Çiftçiler verilen eğitimlerden memnun kaldıklarını söyleyerek eğitimden memnun kaldılar.

Bağcılık yapan çiftçilere budama eğitimi verildi

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön