YURTHABER

Bakanlıktan Adü’nün İki Projesi’ne Destek

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesi öğretim üyelerince hazırlanan 2 proje Gıda Tarım ve Hayvancılık...

Bakanlıktan Adü’nün İki Projesi’ne Destek

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesi öğretim üyelerince hazırlanan 2 proje Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Ar-ge projeleri kapsamında destekleniyor. .

ADÜ’nün proje başarılarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen Ar-Ge Destek Projeleri kapsamında ADÜ Ziraat Fakültesi’nde görevli Yrd.Doç.Dr. Bekir Sıtkı Karataş’ın yürüttüğü ve yardımcı araştırmacı olarak Prof. Dr. Ömer Faruk Durdu, Yrd.Doç.Dr. Selçuk Göçmez, Yrd.Doç.Dr.Murat Cankurt ve Yrd. Doç. Dr. Ercan Yeşilırmak’ın bulunduğu “Aydın İli Koşullarında Tarımda Jeotermal Enerjinin Kullanılabilirliğinin Çok Yönlü Araştırılması” isimli proje, başarılı bulunarak ve sözleşme aşamasına gelindi.

Ayrıca, Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Başpınar tarafından hazırlanan “Zeytin Sineği (Bactrocera oleae Gmelin) (Diptera: Tephritidae) Mücadelesinde Besin Cezbedici Tuzakların Kullanılma Potansiyellerinin Araştırılması” isimli proje Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2012 yılı Bakanlık Ar-ge Destek Programı kapsamında desteklenmesine karar verildi.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, projeleri desteklenmeye hak kazanan öğretim üyelerini kutladı.