YURTHABER

Başkan Özcan: "mersin'de Seçimlere En İddialı Giren Parti Biziz"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, 15 yıl boyunca Mersin'de çok önemli projelere imza attıklarını...

Başkan Özcan: "mersin'de Seçimlere En İddialı Giren Parti Biziz"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, 15 yıl boyunca Mersin'de çok önemli projelere imza attıklarını ifade ederek, "CHP olarak Mersin'de 2014 yerel seçimlerine en iddialı olarak giren parti biziz" dedi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Başkan Macit Özcan, 15 yıl boyunca Mersin’de çok önemli projelere imza attıklarını kaydederek, "Atık su arıtma tesisi, katı atık düzenli depolama tesisi, altyapı çalışmaları, içme suyu çalışmaları, Kuzey Mersin, kongre merkezi, deniz park, Macit Özcan Spor Tesisleri, 3. çevre yolu, Kültür ve Atatürk parkı bunların başında gelmektedir. Bunların yanı sıra Mersin’de kültür, sanat ve spor etkinliklerini daima ön planda tutarak destek verdik ve Akdeniz Oyunları’nı Mersin’e biz getirdik” ifadelerine yer verdi.

Kendisini eleştirenlerin 15 yıl önceki Mersin’le bugünkü Mersin’i kıyaslamalarını isteyen Özcan, “15 yıl önce en ufak bir yağmurda sellerle boğuşan, altyapısı tamamen bitmiş olan, sahil bandında sıkışmış olan, denizi pislik içinde olan, kent merkezinde çöp depolanan, beşinci kata su çıkmayan, sahilinde tinercilerin kol gezdiği bir Mersin’i, bugünkü Mersin haline getirdik. Bu süreç içerisinde hatalarımız, yanlışlarımız ve eksiklerimiz mutlaka olmuştur. Ancak genele baktığınız zaman Mersin her anlamda Türkiye’nin sayılı kentlerinden birisi haline gelmiştir. Özellikle bugün İstanbul, Ankara, Adana gibi illerde yaşanan sel felaketleri kentimizde yaşanmamaktadır. Üstelik bu yatırımların çoğunu muhalefette yer alan bir belediye olarak gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.

Özcan, açıklamasını şöyle sürdürdü: "CHP olarak Mersin’de 2014 yerel seçimlerine en iddialı olarak giren parti biziz. Eksik kalan projelerimizi tamamlamak için, bağlı bulunduğum siyasi parti de uygun görürse bir dönem daha aday olmayı düşünüyorum. Yapılan anketler, CHP dışındaki partilere oy vermiş Mersinlilerin yüzde 50’ye yakınının şahsıma güveninin devam ettiğini gösteriyor. Zaten şunu büyük bir yüreklilikle söylüyorum ki; kazanamayacağım seçime asla girmem.”

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler