YURTHABER

Başkan Öztürk, Bilal-i Habeş'in Makamını Ziyaret Etti

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, köy statüsündeyken mahalleye dönüştürülerek ilçeye bağlanan Kayışlı Mahallesi’ni ziyaret etti....

Başkan Öztürk, Bilal-i Habeş'in Makamını Ziyaret Etti

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, köy statüsündeyken mahalleye dönüştürülerek ilçeye bağlanan Kayışlı Mahallesi’ni ziyaret etti. Başkan Öztürk, bölgede bulunan Hz. Bilal–i Habeş’in makamını gezerek buradaki vatandaşlarla sohbet etti.

Adana şehir merkezine 40 kilometre mesafede bulunan Kayışlı Mahallesi ziyaretine Muhtar Bedri Türk’ün bürosundan başlayan Başkan Öztürk’e vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kayışlı Mahalle Muhtarı Türk, belediye ekiplerinin çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Azim Öztürk’e bölgelerine yönelik hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Başkan Azim Öztürk, belediye hizmetlerinin ilçenin her noktasına adil şekilde ulaşmasının sağlandığını belirterek, “Bizim hizmet anlayışımızda ‘halka hizmet hakka hizmettir.’ Bu anlamda ilçemizin merkez mahallelerine yönelik hizmetlerimize ne kadar önem veriyorsak köy statüsünden mahalleye dönüştürülen noktalara da aynı şekilde yaklaşıyoruz.” diye konuştu.

Başkan Öztürk, bölge halkının yoğun ilgi gösterdiği ‘Bilal–i Habeşi Makamı’na da geçti. Buradaki mezarlığı ziyaret eden ve makam olarak düzenlenen türbeye geçen Başkan Öztürk, “Buradaki düzenleme halkımızın inancındaki samimiyetinin bir göstergesidir. Hz. Bilal–i Habeşi’nin türbesi bilindiği gibi Suriye’nin Dimask şehrindeki Bab'üs Sağîr mezarlığındadır. Ancak halkımızın bu muhterem şahsiyetlere gösterdiği iltifatın bir gereği olarak kendisi için şehrimizde böylesi mükemmel bir makam düzenlenmiştir. Biz de bu makamda dua ederek tüm din büyüklerimizin ruhlarına hediye ediyoruz.” dedi.