YURTHABER

Belde sakinlerinin genelev isyanı

Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'ya bağlı Güzelburç Beldesi yakınlarında faliyet gösteren genelev, çevre sakinlerinin tepkisini yol açtı.

Belde sakinlerinin genelev isyanı

Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'ya bağlı Güzelburç Beldesi yakınlarına kurulan genelev, çevre sakinlerinin tepkisini yol açtı. Kadınların ve genç kızların dışarı çıkamadığını dile getiren vatandaşlar, bu duruma bir an önce bir çözüm bulunmasını istedi.

Hacı Ömer Alpagot Mahallesi'nde oturanlar tarafından uzun yıllardır istenmeyen Antakya Genelevi, geçtiğimiz Haziran ayında yıkıldı. Yeni genelev, Güzelburç Beldesi sınırları içerisindeki Küçük Sanayi Sitesi’ne kuruldu. Binanın inşası sırasında belde sakinleri, zaman zaman eylem yapıp imza topladı, genelevi bölgede istemediklerini dile getirdi. Anack tüm çabalara karşın genelevin faliyete geçmesine engel olamadı.

Geneleve yakın bir bölgede kurulu bulunan yaklaşık 700 kişinin oturduğu 600 Konut sakinleri, “Biz genelev değil, okul istiyoruz, oyun alanları, sportif ve kültürel faaliyet alanları istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi. Evlerine yakın bir bölgeye kurulan site sakinleri, kızlarının dışarı çıkamadığından dert yandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
araplarin oldugu yere genel ev olmaz, onlar erkek erkege bu sorunu cozerler diger arap ulkeleri gibi.
bunları nereden biyorsun yoksa...:)
metekhaan arkadaşıma katılıyorum bu kadar bildiğine göre... Yorum yapmış olmak için konuşuyor bazı arkadaşlarımız örneğin gerlovali...
Araplardan yana kuyruk acin var gibi konusmussun. Heralde seni dee.....
hırsız adam etrafında ki herkesi de hırsız sanarmış misaLi..Araplardan çekemediğin ne bilemiyoruz tabi ama arapların nelerinin ünlü oldgunu bilirsindir Genç .!
bu işin araplıkla ne alakası var arkadaşlar lütfen cahil olmayın ya valla ayıp... ben arap ım . sizin evin karşisinda genel ev olsa hayat kadıları cirit atsa hoşunuza gidermi aile terbiyesi olanlar cvpp versin
yazının hiçbir yerinde araplar geçmiyo siz hatayın tamamının arap olduğunu nerden çıkardınız yaw:)))))
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın