SPOR

Beni Galatasaray'dan FETÖ'cüler gönderdi

Galatasaray'da 20 yaşındayken hem de goller atarken gönderilen Mustafa Kocabey Hakan Şükür ve Hamza Hamzaoğlu'nu FETÖ'cü olmakla suçladı.

Beni Galatasaray'dan FETÖ'cüler gönderdi

FOTOMAÇ'a 29 Ocak 2015'te verdiği röportajda goller atıp, 'Genç yıldız' olarak gösterilirken G.Saray'dan koparılmasının sorumlusu olarak Hakan Şükür'ü gösteren Mustafa Kocabey, 15 Temmuz'da FETÖ'cü hainlerin darbe girişimi sonrası çok çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Kocabey'in olay olacak ifadeleri:

-29 Ocak 2015 tarihinde seninle yaptığım röportajda, 'Hakan Şükür'e hakkımı helal etmiyorum. Kendisiyle ahirette hesaplaşacağız' demiştin. Bugün gelinen noktada, Galatasaray'dan koparılışının asıl sebebinin Hakan Şükür olduğunu düşünüyor musun?

Galatasaray kulübünde futbol dışında, o takımın formasını terletme dışında, herhangi bir oluşum içinde bulunmak aklımın ucundan geçmemiştir. Orası bir futbol kulübü. Hakan Şükür gibi FETÖ'cü, cemaatçi bir oluşum içinde olanlarla birlikte olmam. Ben G.Saray'dan 20 yaşımdayken ve gol atarken gönderildim. Yıllardır herkes 'Seni yediler' diyor. Bunun da tek bir nedeni olabilir, bir oluşum var ve siz istenmeyen oluyorsunuz. Bakın altını çiziyorum, 20 yaşımdayım ligde ve Avrupa kupalarında gol atıyorum ve bir oluşum beni engelliyor. Galatasasaray'dan ayrıldıktan sonra takıma dönmek için mücadele ediyorum fakat yine karşıma bu FETÖ'cü Hakan Şükür ile yalakaları çıkıyor ve ben engelleniyorum. Ben 309 gol atmışım futbolu kariyerimde ve Türkiye'nin en çok gol atan futbolcusuyum, sayısız şampiyonluk ve başarı görmüşüm, ama 1 kez bile A Milli olamadım!

- Milli takımda da sözü geçiyordu o halde Hakan Şükür'ün?

Tabii ki. Milli takıma gidemedim çünkü Hakan Şükür oradaydı. Galatasaray taraftarı ve Türk halkı mantıklı olarak düşünsün. Neden Hakan Şükür hep sabit kaldı! Ben bu rahatsızlığın içerisindeyim. Bunun tek bir açıklaması var FETÖ'cü... Ben FETÖ'cü olmadığım için mi Hakan Şükür'ün yanında oynayamadım! Ve ben açık yüreklilikle söylüyorum. 'Hakan Şükür'e hakkımı helal etmiyorum ve Türk halkından da rica ediyorum, buna kimse hakkını helal etmesin.

- 'Hakan Şükür'e hakkımı helal etmiyorum. Kendisiyle ahirette hesaplaşacağız' sözlerini daha sonra neden yalanladın? Sana baskı mı yapıldı?

Beni Zaman Gazetesi'ne çağırdılar. Orada bazı abilerim var. "Sen demedin değil mi bu sözleri. Dava aç. Tazminat kazanırsın, yalanla" dediler. Benim böyle bir açıklama yapmam için zorladılar. Öyle bir baskı oldu ki bana devamlı beni telefonumdan aradılar. Sürekli olarak 'yalanla yalanla' dediler ve ben de bu kadar baskıya dayanamayıp haberin çıktığı günün akşamı böyle bir açıklama yapmak zorunda bırakıldım. Sanki Hakan Şükür başbakan olacak! Bu adam kim ki? Sanki ülkeye ne vermiş?! Ben bu oluşumu sevmeyen bir adamım ve öyleyim. Ben onunla aynı ülkede, aynı oksijeni bile solumak istemiyorum. Ve çok önemi bir anektod daha paylaşmak istiyorum yeri gelmişken. Yıllar evvel Hakan Şükür İtalya Torino'ya giderken babamla havaalanında karşılaşıyorlar. Bu olayı da babam benden çok uzun yıllar saklamıştır da... 'Hacı abi, Mustafa'nın takımdan gönderilişinin sebebini sakın benden bilme' demiş durup dururken... Babam da; 'Hakancım durup dururken böyle bir şey söylüyorsan, yarası olan gocunur' diye cevap vermiş.

Bakın... Aylar önce ülkeden kaçıp giden bir adamdan söz ediyoruz. 'Ben hâlâ kaçmadım' dese de, buna çocuklar bile inanmaz. Hakan Şükür'ün kendisine değil ben evlatları için üzülüyorum. Çünkü vatan haini damgası yemek çok onursuzca. Damarlarında asil Türk kanı taşıyan kişi bu ülkeye ihanet etmez. Zaten Hakan Şükür, 'Ben Türk değilim' diye bir açıklaması olmuştu. Beni ailem vatan, bayrak ve Allah aşkıyla yetiştirdi. Ben böyle bilir böyle söylerim. Ben çok uzun zamandır Recep Tayyip Erdoğan hayranıyım. Taa Belediye Başkanı olduğu yıllara dayanır benim sevgim ve saygım. Bazıları çıkıp soruyor bana 'Neden bu hükümeti destekliyorsun' diye. Şöyle bir gerçek var; liderler sık sık karşınıza çıkmaz. Böyle bir lider bulmuşuz ve sahip çıkmak da Türk halkının görevi diye düşünüyorum. Allah Cumhurbaşkanımızı da başımızdan eksik etmesin.

- Senin G.Saray'da oynadığın zamanlarda FETÖ terör örgütünün yapılanması ne durumdaydı? Neler yapılıyordu ve isteniyordu?

1992-94 yıllarında ben Galatasaray'dayken FETÖ yapılanması vardı. Bu işin bu kadar büyüyeceğini hiç düşünmemiştim. Kulüplerde de sohbetler oluyordu daha sonra gittiğim kulüplerde de sohbetler oluyordu.

- Hangi kulüpler?

Çoğu takımda vardı bu. Oynadığım çoğu kulüpte belli başlı abiler vardı. Orada bize Allah'tan kitaptan bahsediyorlardı. Bu oluşumun bu kadar ihanetçe bir terör örgütüne gideceğini anlamış olsaydım o sohbetlere girmezdim. Yıllar sonra bu olayları görünce o zamanlardaki yapılaşmanın hiç de masum olmadığını görüyorum.

- Peki bu FETÖ'yü destekleyen senin bildiğin spor camiasından kimler var?

Ben elebaşı olarak Hakan Şükür'ü görüyorum... Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra bunlar sürekli bu işin içindeydiler sohbetler, muhabbetler... Böyle bir gücün olduğunu biliyordum ama çıkıp da insanları bir yere toplayıp terörize olacak kadar kimsenin aklından geçtiğini düşünmüyorum. Askeriyenin içine girip yargıyı ele geçirip insana ateş edecekleri kimsenin aklına gelmezdi. Cumhurbaşkanımızın dahi aklına gelmemiştir.

- Sporda bu yapı nasıl işliyor?

Sadece Hakan Şükür'ün etrafındaki isimlere bakın, bunu rahatlıkla çözebilirsiniz. Ben Yimpaş Yozgatspor'daydım orada takım arkadaşım vardı aynı zamanda kaptanımız Cihat Arslan. O mesela çok önemserdi sürekli sohbetlere katılırdı. Sürekli bizi o yönlendirirdi. Sohbetin olacağı günleri haber verirdi mesela. O dönem bize sürekli Allah, kitap konuşurlardı böyle olacağını tahmin edemedik. Bu örgütle ismi anılanlar olsaydım şu durumda olmazdım. Hakan Şükür özellikle futbolu bırakıp milletvekili olduktan sonra takımlara antrenör gönderme yetkisine sahipti. Benim anlayamadığım olayların başında yer alır. Bu adama nasıl yetki verildiyse artık...

- Kimi nereye gönderdi?

Hamza Hamzaoğlu'nu önce Eyüp'e ardından da Akhisar Belediyespor'a göndermiştir. Sonra dikkat edin asıl komik olan Hamzaoğlu takımdan ayrılınca yerine Cihat Arslan getiriliyor. Diğer kulüplerde dolaşan bir isim de Uğur Tütüneker'dir. Uğur abi de bu çarkın içerisindeydi. Şu an neresinde bilmiyorum. Hakan Şükür'e yakın olanların hepsi dikkat ederseniz kulüp buldu. Hakan Şükür, Türkiye'deyken göreve getirilen çoğu hocayı araştırırsak en sonunda Hakan Şükür'e çıkacağına inanıyorum ben. Bu araştırılsın mesela ben bunu çok merak ediyorum. Aslında başka mana aramaya gerek yok. FETÖ'ye bağlı olanlar, onlar kulüp buluyor zaten. Onlar futbolcu transferi yapabiliyor. Onların menajerleri transfer yapıyor. Yani öyle bir oluşum olmuş ki. Vatanını, milletini seven değil, FETÖ'ye biat edenler bir yerlere gelmişler.

ÖZEL RÖPORTAJ / BAHADIR ÇETİNKAYA

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler