YURTHABER

Bilim adamları boş salona konuştu

Konya’nın Karapınar ilçesinde çölleşmenin azaltılması ve arazi iyileştirilmesi konusunda düzenlenen eğitim seminerine, hiçbir çiftçi katılmamasına rağmen, konuşmacılar konularını bomboş salona anlattı

Bilim adamları boş salona konuştu

Konya’nın Karapınar ilçesinde çölleşmenin azaltılması ve arazi iyileştirilmesi konusunda düzenlenen eğitim seminerine, hiçbir çiftçi katılmamasına rağmen, konuşmacılar konularını bomboş salona anlattı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinin yürüttüğü "Desire" projesi çerçevesinde Karapınar Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen "Çölleşmenin Azaltılması ve Arazi İyileştirilmesi" konulu eğitim seminerine ilgi gösterilmedi.

Seminerde, Proje Yürütücüsü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Faruk Ocakoğlu ve proje araştırmacısı Selçuk Üniversitesi Toprak Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Zengin ve diğer katılımcılar konuşma yapmak için çiftçilerin gelmesini bekledi.

Prof. Dr. Ocakoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bir ay önce kurumlara gerekli bildirimi yapmıştık. Diğer yollardan da çiftçilerimize ulaştık.

Belediye hoparlöründen de birçok kez duyuru yapıldı. Sanırım çiftçilerimiz tarlalarında çalıştığı için katılamadı ama biz sandalyeler boş da olsa anlatacağız. Birkaç çiftçi gelmesi bile yeterli" dedi.

Bir saat çiftçilerin gelmesini bekleyen konuşmacılar, kimsenin gelmemesine rağmen, dinleyici varmış gibi eğitim konularını boş sandalyelere anlattı.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler