YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bitlis'te Süphan Dağı'nda zirve tırmanışına geçen dağcılar tipi nedeniyle dönmek zorunda kaldı

Bitlis'te Süphan Dağı'nda zirve tırmanışına geçen dağcılar tipi nedeniyle dönmek zorunda kaldı

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde Süphan Dağı'nda zirve tırmanışına geçen 34 dağcı, yoğun kar ve tipi nedeniyle etkinliği tamamlayamadı.

Türkiye Dağcılık Federasyonuna kayıtlı sporcular, 4 bin 58 metre yüksekliğindeki dağa, At Yaylası bölgesindeki rotadan tırmanış düzenledi.

İlçede faaliyet gösteren Süphandosd Kulübü öncülüğündeki etkinlikte dağcılar, kar ve tipi nedeniyle dönmek zorunda kaldı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu antrenörü Adem Gül, yaptığı açıklamada, hava sıcaklığının zaman zaman eksi 30 derece kadar düştüğü bölgede tırmanışın çok zorlu geçtiğini, yoğun tipi ve kara yakalandıklarını söyledi.

Olumsuz hava şartlarının oluşturduğu risk nedeniyle faaliyeti sonlandırdıklarını ifade eden Gül, gelecek günlerde yeniden zirve tırmanışı gerçekleştireceklerini belirtti.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler