YURTHABER

Bulgar kadın Erciş'te müslüman oldu

Hollanda'dan Van'ın Erciş ilçesindeki bir aileyi ziyarete gelen ve İslamiyetten etkilenen Bulgar asıllı kadın, İlçe Müftülüğünden bilgi aldıktan sonra müslüman oldu.

Bulgar kadın Erciş'te müslüman oldu

Bulgar asıllı Tsvetelina Georgıeva, Hollanda'da yaşayan Türk arkadaşları aracılığıyla tanıştığı Van'ın Erciş ilçesindeki Barut ailesinin misafiri olarak Türkiye'ye geldi. Erciş'te yaşayan Barut ailesi ile bir süre kalan ve İslamiyet dininden etkilenen Georgıeva, kendi isteğiyle başını örttü. Daha sonra müslümanlık hakkında detaylı bilgi almak isteyen kadın, İlçe Müftülüğünü ziyaret etti.

Vaiz Muhammet Aydın tarafından bilgilendirilen Georgıeva, Kelime-i Şahade getirerek, müslüman oldu. Vaiz Muhammet Aydın da islamiyet dinini seçen kadına, ''Zeynep'' adını verdi. Daha önce Hristiyan ortodoks inancına sahip olduğunu belirten Georgıeva, müslümanların yaşantısından etkilendiğini bu nedenle İslam dinini daha yakından tanımak istediğini ifade etti.Bu dinin güzelliklerine tanık olduğunu anlatan Georgıeva, ''Başımı örtüp ibadet etmek istedim. Daha yakından tanıdıktan sonra kendi isteğimle müslüman olmak istedim. Şimdi çok huzurluyum'' dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
allah mubarek etsin
bu gıdışle tayyıbı gore gore de ben hırıstıyan olacağım galıba. halkına kumesı reva goren havuzlu vıllalarda yaşayan çoçuğunu amerıkada beleş okutan bır başbakanın olduğu ve muslumanım dedşiğı ülkemde.yunusların ezılerek ölmesı bu halkın kaderı olamaz . sayın başbakan.
sen dinini kişilere göre seçiyorsan bu müslümanlığın sana faydası olmaz
erdoğanın türkiyede 40 bin kilse ev açtırmasına bakıpta dinini mi değiştireceksin be güzel kardeşim.o kiliseleri açamalarının sebebide nesillerinin ibadet etmeleri için.onlara oyları ile destek olanlarında kendileride olmasa torunları ibadet edecekler.gel bu işten vazgeç güzel kardeşim.eleştirdiğinin dininden olacaksan o da sana kalmış.:)
seri eksiledim kardeşim
SEVGILI ZEYNEP KARDEŞ ; ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN . İNŞALLAH MÜSLÜMANLIGI KABUL ETMEN SENİDE MUTLU ETMİŞTİR.İSLAMİYETTE HUZUR VE SAADET VARDIR. YETERKİ KALBİNİ BOZMA
AMİN.Allah mubarek etsin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler