YURTHABER

Çantamda bomba var dedi olan oldu!

Adana'da 38 yaşındaki S.T., kimlik kontrolü yapmak isteyen polise, "Çantamda bomba var" dedi, polis S.T'nin üzerine atladı.

Çantamda bomba var dedi olan oldu!

Adana'da hareketlerinden şüphelenilen 38 yaşındaki S.T., kimlik kontrolü yapmak isteyen polise, 'Çantamda bomba var' cevabı verince ortalık karıştı. S.T.'nin üzerine atlayan polis, zanlıyı etkisiz hale getirdi.

Boğuşma sırasında cadde ortasında kalan çantadaki piknik tüpü bomba paniğine neden oldu. Cadde trafiğe kapatılırken, bomba imha uzmanı polisin fünye ile patlattığı çantadan, S.T.'nin kıyafetleri, traş takımı ve wolkman çıktı.

Olay, merkez Seyhan ilçesinin Kurtuluş Mahallesi, Atatürk Caddesi üzerinde saat 18.30 sıralarında meydana geldi. Adana Valiliği'ne 150 metre, Gar ve sosyal tesislerin önünde bulunan Atatürk Caddesi'nde şüpheli bir kişinin dolaştığı ihbarı yapıldı. En yakın ekip olay yerine gidip eşkali verilen şüpheliyi araştırmaya başladı. Eşkale uyan şüpheli, Atatürk Caddesi üzerinde yürürken bulundu.

S.T.'yi durduran polis, kimlik kontrolü yapmak istedi. Polis, şüphelinin taşıdığı çantada ne olduğunu sordu. 'Çantamda bomba var' diyerek polislerin üzerine yürüyen şüpheli, ekipler tarafından etkisiz hale getirildikten sonra yere yatırılıp kelepçelendi. Bu sırada şüphelinin elinde taşıdığı çanta da çevreye zarar vermemesi için caddenin ortasına atıldı. Şüpheli emniyete götürülürken, cadde yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Olay yerine gelen bomba imha uzmanlarının kontrol ettiği çantada piknik tüpü ve bağlı kablolar olduğu belirlendi. Sinyal kesici jammeri çalıştıran bomba imha uzmanı, fünye ile çantayı patlattı. Çantadan inşaat işçisi olduğu anlaşılan S.T.'nin kıyafeti, traş takımı, wolkman ve çay demlemek için kullandığı piknik tüpü çıktı. Gürültüyle patlayan fünye nedeniyle çevredeki araç ve işyerlerinin alarmları uzun süre çaldı. Çantanın boş çıkması üzerine cadde yeniden trafiğe açıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
buda kafa bulmuş :)))))
ne kafası adama ters konuşmuşlardır oda ne var bomba mı sanki diyince olan olmuş. yani türkçe nereye çekersen oraya gidiyor lastik gibi. olan adama oldu anlayacağınız. allah kimseyi sahipsiz bırakmasın.
Adamda senin kafandandır yaniaklı kıt bi mahluktur heralde devşletin işi yok adamla ters konuşacak adam adammı acaba bi bakmak lazım senin adam olmadıgın kesin de ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın