YURTHABER

Çatıya mezar yaptırdı

Reklam için çatıya konulan mermer mezar, türbe sanılıp ziyaret ediliyor

Çatıya mezar yaptırdı

Samsun’un Kavak İlçesi’nde mermer ustası 31 yaşındaki Hamit Yerişkin, reklam amacıyla işyerinin yanında bulunan 3 katlı inşaatın çatısına mermer mezar yerleştirdi. Vatandaşların, mermer mezarı türbe sanarak ziyarete gelmesi sonucu Yerişkin’in işleri arttı.

Kavak İlçesi’nde 12 yıldır mermer ustası olan 2 çocuk babası Hamit Yerişkin, 4 yıl önce Bahçelievler Mahallesi’nde kendisine bir iş yerini açtı. Reklamını yapmak için de işyerinin yanında bulunan 3 katlı inşaat halindeki binanın çatısına 2 yıl önce mermer mezar yerleştirdi. Çatıdaki mezarı gören vatandaşlar ise ilk önce bu duruma bir anlam veremedi. Bazı vatandaşlar mezarın içinde cenaze olup olmadığını öğrenmeye çalıştı. Zaman içerisinde vatandaşlar mermer mezarın bir türbe olduğunu düşünerek kabri ziyaret etmek için binaya gelmeye başladı.

Bu durumun işlerinin artmasını sağladığını belirten Hamit Yerişkin şunları anlattı:

"İşyerim Ankara- Samsun karayoluna yakın. O nedenle yoldan geçenler rahatlıkla görebiliyor. Bazen merak edip çatıdaki kabri soruyorlar. Biz de mezarın boş olduğunu, reklam amacıyla yaptığımız söylüyoruz. Bu şekilde işyerimize gelen ve daha sonra iş yaptığımız çok müşterimiz oldu. Bu sayede çevre illerden de iş aldım. Mezarın çok faydasını gördüm."

"ALTINDA YATIR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORLAR"

İşyerinin önündeki caddeden geçerken mezarı gören vatandaşların dua okuduğunu anlatan Hamit Yerişkin şöyle devam etti:

"Boş mezara dua edenlerde oldu. Zaman içerisinde bu mezarı türbe sanıp kabir ziyaretine bile gelenler oldu. Biz vatandaşlara anlatıyoruz ama, zaman zaman ziyaretçi akınına uğruyoruz. Bazı vatandaşlar binanın altında yatır olduğunu bu nedenle çatısına mezar yapıldığını düşünüyorlar. Bir defasında iki kişi mezarda cenaze olup olmadığına dair birbirleriyle iddiaya girip buraya geldiler. Çok güzel tepkiler alıyoruz."

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
BU MİLLET AKILLANMAZ ARKADAŞ.
aslında bende düşünüyorum ek gelir amaçlı bahçeme böyle bir mezar yaptırmak ve başınada kumbara koymak çookk salak var para atacak ama düşünüyorum bende onlardan farklı olamamki bu nedenle yaptırmadım eğer onlar gibi düşüneceksiniz demiyorum görünecekseniz yaptırın bir mezar üstünede yazı falan şeyhin türbesi diye hatta saidi urs yazarsanız daha çok kar getirir bekleyin akşamlaruı açarsınız kasayı merak etmeyin çok geri zekalı var ülkede hatta aziz nesin bile yanlış biliyor daha çok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler