YURTHABER

Çaycuma’da Arazi Toplulaştırma Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, "Arazi Toplulaştırma Projesi” bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda...

Çaycuma’da Arazi Toplulaştırma Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, "Arazi Toplulaştırma Projesi” bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya; Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özgür Uslubaş, Ziraat Odası Başkanı İsmail İnam, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Uğur Mert Güçlü, Zonguldak İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Murat Çarşambalı, Zonguldak İli Köy Kooperatifleri Birliği Başkanı Bayram Cura, belediye çalışanları ve çok sayıda muhtar katıldı.

Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Tarımsal Alt Yapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğünde konu uzmanları tarafından, İl Müdürü Necmi Çelik, Köy Muhtarları ve çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla 'Arazi Toplulaştırma Projesi' bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik yaptığı konuşma da şöyle dedi:

"Kısaca ilimizde 137 bin hektar tarım arazisi vardır. Bunun yaklaık 50 bin hektarının çok hisselilik başta olmak üzere çeşitli nedenlerle kullanılmamıştır. Arazi toplulaştırması ile birlikte kullanılmayan alanları, tarımsal üretime kazandırılmasının ve kadastro kayıtlarının yenilenerek çok hisseliliğin ortadan kaldırılması gerekir. Tarla içi geliştirme hizmetleri ile de drenaj, teraslama, taş toplama gibi çalışmalarının yapılarak arazi vasıfları iyileştirilebilir. Arazi toplulaştırma için arazi varlığının ve köy halkının yüzde 51'inin onayı olduğu köylerde bu proje yürütülecektir."

Toplantı karşılıklı soru cevapların ardından bitirildi.

Çaycuma’da Arazi Toplulaştırma Projesi Bilgilendirme Toplantısı YapıldıÇaycuma’da Arazi Toplulaştırma Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı