YURTHABER

Cumhuriyet Evleri Projesi Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, 15 bloktan oluşan 840 dairenin yer aldığı Cumhuriyet Evleri...

Cumhuriyet Evleri Projesi Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, 15 bloktan oluşan 840 dairenin yer aldığı Cumhuriyet Evleri projesinde, bugüne kadar 448 daireyi tamamlayarak sahiplerine teslim ettiklerini bildirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İmar İnşaat Anonim Şirketi’nin, merkez Toroslar ilçesinde yürüttüğü Cumhuriyet Evleri projesi ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Özcan, projenin kente ve özellikle Toroslar bölgesine büyük değer kazandırdığını ifade etti. Cumhuriyet Evleri projesi kapsamında 15 bloktan oluşan 840 dairenin yer aldığını belirten Özcan, “Dar gelirli vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlayan bu proje ile bugüne kadar 448 daireyi tamamlayarak sahiplerine teslim ettik. Şu anda 56 daireden oluşan tek blokluk inşaatımız sahiplerine teslim edilmek üzere. Bunların dışında proje kapsamında 6 bloktan oluşan 336 dairemizin inşaatı devam etmektedir ve bunların yüzde 25’lik kısmı tamamlandı” dedi.

Cumhuriyet Evleri projelerini başlattıktan sonra o bölgenin değerinin arttığını da vurgulayan Özcan,

Cumhuriyet Evleri inşaatının başlamasından sonra Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin o bölgeye taşındığını kaydetti. TOKİ’nin de inşaatlarını bu bölgede tamamladığına işaret eden Özcan, “Toroslar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen vadi projesi, Cumhuriyet Evleri’nin hemen yanı başında. Ayrıca önümüzdeki süreçte yapımı tamamlanacak olan Böbrek Hastanesi ile Otogar’ı eklersek, Cumhuriyet Evleri’nin bu bölgeye kattığı değeri daha iyi anlamış oluruz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Evleri’nin ortasına şu anda 2 bin metrekare alan üzerine 14 dükkandan oluşan bir alışveriş merkezi inşaatına başladıkları bilgisini de veren Başkan Özcan, merkezi kısa sürede faaliyete geçirmeyi planladıklarını dile getirdi. Özcan, el işi, takı gibi ürünleri üreterek satan ve ailesinin geçimine katkıda bulunan kadınlar için Cumhuriyet Evleri’nde bir bölümü stant olarak hizmete sunacaklarını aktardı.

İmar İnşaat Anonim Şirketi’nin Cumhuriyet Evleri ile bir destan yazdığını vurgulayan Özcan, şirketin kısa zamanda çok başarılı ve önemli hizmetlere imza attığının altını çizdi. Özcan, sözlerini şöyle tamamladı: “Maalesef bunu görmek istemeyenler, çok kısıtlı imkanlarla ilerlemeye çalışan şirketimizin kötü duruma düşmesini hatta kapanmasını arzu etmekteler. Tüm bu imkansızlıklara rağmen şirketimiz, bünyesinde bulunan bütün işleri olağanüstü bir çaba göstererek yerine getirmektedir. Toplu konut, ekmek fabrikası ve birçok restoran ile çay bahçesinin işletme işini elinde bulunduran İmar İnşaat şirketimizde yüzlerce kişi evine ekmek götürmektedir. Bu konuda başta İmar İnşaat Anonim Şirketi Genel Müdürü Naci Akkaş olmak üzere bu özverili çalışmada emeği geçen tüm şirket çalışanlarını tebrik ediyorum.”