SPOR

Dani Alves: Paris'te çok ırkçı var!

Futbol tarihinin en iyi bekleri arasında gösterilen Dani Alves, "Paris'te çok ırkçı var" ifadesini kullandı.

Bahia'da başladığı futbol kariyerinde Sevilla, Barcelona, Juventus ve son olarak Paris Saint-Germain'de (PSG) 2 sezon geçiren Dani Alves, Brezilya'da GQ dergisine açıklamalarda bulundu.

Yaz transfer döneminde ülkesinin Sao Paulo takımına transfer olan 36 yaşındaki futbolcu, en mutsuz olduğu şehrin Paris olduğunu ifade etti.

Fransız başkentinde yaşamaktansa Sevilla veya Barcelona'yı tercih edeceğini aktaran defans oyuncusu, "Paris stresli bir şehir. Çok sevemedim. İlginç bir kültür şoku yaşadım. Paris'e 1 haftalığına giderseniz güzel bir gezi yaparsanız, ancak daha uzun kalırsanız sizi yorar" ifadelerini kullandı.

Şampiyonluklar yaşamasına rağmen hayatından memnun olmadığını vurgulayan Alves, "Şehrin stresi bana Sao Paulo'yu hatırlattı. Tek farkı, Paris'te çok ırkçı var. Şahsi olarak bana ırkçılık yapamadılar çünkü cevaplarını çok sert vereceğimi biliyorlardı fakat arkadaşlarıma yapılanlara şahit oldum" şeklinde görüş belirtti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Sana ırkçılık yaptıklarında cavabını verirsin ama arkadaşkarına ırkçılık yaptıklarına şahit olup sessiz kalıyorsun. Bu durumda sen daha beterini yapmışsın arkadaşlarına
nerde çokluk orada b.kluk, herkes evinde otursun ya.
Fransa'yı çok büyütüyoruz!aslında sadece Amerikan ve İngiliz destekçiliğinden başka bir misyonları olmadı (Amerika'daki "Özgürlük anıtı"Fransada inşaa edildi ve Amerikaya hediye edildi-Manş tüneliyle,ingiltere kapı komşusu)Eyfel kulesi ve meydanını bir görün,bğtün Afrikalı göçmenler işporta birşey satar ve hepsi de hırsızlık yapar.Çoğunkuktan az olan Beyaz Fransızların aksine;bu ülkede gerçek Fransız olmak isteyen Göçmenler Irkçılık-Milliyetçilik yaparlar:-)))(Tüm Batıda olduğu gibi-çünkü buna prim verilir.Polis tarafından yakalanan bir göçmen diyalektik fransızca konuşursa"bi daha yapma denir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler