YURTHABER

Define için kazdığı kuyuda öldü

Bolu'da, define bulma umuduyla kazı yapan şahıs kuyunun içinde jeneratörden çıkan gazdan zehirlenerek hayatını kaybetti.

Define için kazdığı kuyuda öldü

Bolu'da, define bulma umuduyla kazı yapan şahıs kuyunun içinde jeneratörden çıkan gazdan zehirlenerek hayatını kaybetti.

Bolu'da, define bulma umuduyla kazı yapan 35 yaşındaki N.K., yaklaşık 10 metre derinliğindeki kuyunun içinde jeneratörden çıkan gazdan zehirlenerek hayatını kaybetti.

Olay, dün akşam saatlerinde, Abant Tabiat Parkı yolu üzerinde bulunan Yavurambarı mevkiinde meydana geldi. İstanbul'dan define aramak için gelen N.K., N.K. ve S.İ. ormanlık alanın içerisinde kazı yapmaya başladı. Yaklaşık 2 metre genişliğinde, 10 metre derinliğinde kazı yapan üç arkadaş, daha sonra kuyunun dibinden iç tarafa doğru kazıya devam etti. N.K. jeneratörden çıkan gazdan zehirlenerek baygınlık geçirdi. N.K. ve S.İ. kuyunun içerisinde N.K.'nin hareketsiz yattığını görünce jandarmaya ihbarda bulundu. İki kişi zehirli gaz nedeniyle kuyudan çıktı.

JANDARMA VE 112 EKİPLERİ KAZI YERİNİ BULAMADI

Jandarma ve 112 Acil ekipleri ormanlık alanın içerisinde yaklaşık bir saat olay yerini aradı. Güçlükle olay yerine gidilirken, N.K.'ya ulaşamayan ekipler, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden yardım istedi. Kazı alanına ulaşan AFAD ekibi, kuyunun içerine inerek N.K.'nın cansız bedenini çıkardı.

Kuyunun içerisinde kazı yapmak için kullanılan malzemeler de çıkarıldı. N.K.'nın cansız bedeni patika yollardan güçlükle aşağıya indirilerek otopsi yapılmak üzere Köroğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

UMUT DÜNYASI

İstanbul'dan define aramak için bölgeye geldiklerini belirten N.K., "Burada define olduğu söylendi. Kazı yapıyorduk, bu olay başımıza geldi. Umut dünyası" dedi.

Jandarma soruşturma başlatırken, N.K. ve S.İ. ifadeleri alınmak üzere Abant Jandarma Karakolu'na götürüldü.

DHA