YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Denizli'de vücudundaki tümör operasyonla alınarak sağlığına kavuşan sokak köpeği sahibini bekliyor

Denizli'de vücudundaki tümör operasyonla alınarak sağlığına kavuşan sokak köpeği sahibini bekliyor

DENİZLİ (AA) - Denizli'nin Pamukkale ilçesinde hayvan severlerin yaralı olarak rehabilitasyon merkezine getirdiği sokak köpeği, yapılan operasyonla hayata tutundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cankurtaran Mahallesi'nde duyarlı vatandaşların yaralı olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezine getirdiği Kangal cinsi sokak köpeği, tedavi altına alındı.

İlk kontrollerde vücudunda 40 santimetrelik bir tümör tespit edilen köpek acilen ameliyata alındı.

Operasyon sonrası sağlığına kavuşan köpeğin sahiplendirilmeyi beklediği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Veteriner Hekim Hasan Kılınç, köpeğin merkeze getirildiğinde durumunun riskli olduğunu belirterek, "Patolojik sonuçlarına göre tümörün iyi huylu olduğu saptandı. Gayet sağlıklı durumda, merkezimizdeki diğer can dostlarımız gibi bu köpeğimiz de sahibini bekliyor." ifadelerini kullandı.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler