YURTHABER

Dikili'de Engellilere 'engelsiz Araç'

Dikili Belediyesi, engelli vatandaşların bir engelini daha çözerek, 'Engelsiz araç' tahsisinde bulundu.Dikili Belediyesi, Dikili Engelliler...

Dikili Belediyesi, engelli vatandaşların bir engelini daha çözerek, 'Engelsiz araç' tahsisinde bulundu.

Dikili Belediyesi, Dikili Engelliler Dayanışma Derneği'nin talebi, Kent Konseyi Engelli Meclisi'nin öneri ve çabalarıyla engelli vatandaşların ulaşımını kolaylaştırabilmek için tahsis edilen araç törenle teslim edildi.

Dikili Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Engelliler Dayanışma Derneği'nin kısa bir süre önce Kent Konseyi ile birlikte Belediye Başkan Vekili Yusuf Altıparmak'ı ziyaretleri sırasında dile getirdikleri ulaşım sorunu, Dikili Belediyesi'nin araç tahsisi ile gerçekleşti.

Atatürk Meydanı'nda yapılan engelli vatandaşlar için 'Engelsiz' araç tahsisinin basın tanıtımına katılan Dikili Kent Konseyi Başkanı Erdoğan Doğan, "Bu konuda Belediye Başkanımız Osman Özgüven'in katkılarını bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Türkiye'de engelli vatandaşlarımızın kendilerini fade etmelerinde onun da payı çok büyüktür. Belediye Başkan Vekilimiz de bir kez kendilerine söylememizle 'derhal' diyerek cevap vermiş, gerçekleştirilmesini sağlamıştır” diyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Engelli vatandaşlara hayırlı olsun dileklerinde bulunan Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Altıparmak ise,"Engelli vatandaşlarımızın ulaşımda çektikleri sıkıntıları giderebilmek için, Kent Konseyi ve Engelliler Derneği'nin taleplerini değerlendirdik. Onlara Engelsiz araç tahsisinde bulunduk. Belediye Başkanımız Osman Özgüven'in de bu konuda büyük çabaları vardı. Biz onun bu çabalarını kaldığı yerden devam ettirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Engelliler adına bir konuşma yapan Burcu Ersu da, "Biz engellilerde ulaşım büyük bir sorun. Bu konuda duyarlılık gösterip, bir engelimizi ortadan kaldırdığınız için tüm engelli arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra alandaki törene katılan engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen 'Engelsiz' aracı ile kısa bir gezinti yaptılar.

Dikili'de Engellilere 'engelsiz Araç'

Dikili Belediyesi, engelli vatandaşların bir engelini daha çözerek, 'Engelsiz araç' tahsisinde bulundu.Dikili Belediyesi, Dikili Engelliler...

Geri Dön