YURTHABER

Doğum sırasında enfeksiyon kapan anne öldü

Sakarya’da, 20 gün önce Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde gerçekleştirilen doğum sırasında hastane mikrobu kaptığı..

Doğum sırasında enfeksiyon kapan anne öldü

Sakarya’da, 20 gün önce Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde gerçekleştirilen doğum sırasında hastane mikrobu kaptığı iddiasıyla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakıma alınan 18 yaşındaki Merve Uslu hayatını kaybetti.

Sakarya’nın Kaynarca İlçesinde yaşayan Merve Uslu, 21 Şubat’ta Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde gerçekleştirilen doğum sırasında hastane mikrobu kaptığı iddiasıyla tedavi altına alındı. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi altına alınan genç anne buradan ambulansla Yenikent Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Gerekli tetkiklerin yapılabilmesi için tekrar Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen genç anne yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. 21 gündür tedavi olan Merve Uslu, bugün yaşam savaşını kaybetti.

Sürdürdüğü yaşam savaşını kaybeden Merve Uslu, Kaynarca İlçesi Şeyhtımarı Köyü Konak Camii’nde cuma namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından evinin bahçesine getirildi. Merve Uslu, burada okunan dualardan sonra Şeyhtımarı Köy Mezarlığına defnedildi.

DAVA AÇACAK
Doğum sırasında kaptığı hastane mikrobunun neden olduğu enfeksiyonlardan dolayı organlarının iflas ettiği ve bu yüzden eşinin hayatını kaybettiğini belirten acılı eş Özgür Uslu; “Bundan sonra gerek neyse onu yapacağım. Ben eşimi elimle götürdüm, geçen röportajda söylediğim gibi elimle götürdüm yoğun bakıma kadar düştü en son uyanacağını söylediler. Dün gece saat 02:30’da koşa koşa yukarı çıktım eşimin öldüğü haberini aldım. Yüksek enfeksiyondan organ iflasından öldü dediler. Başka diyecek bir şeyim yok gerek neyse yapacağım uygulayacağım hastaneye davamı açacağım” dedi.