YURTHABER

Engellilere yönelik meslek edindirme kursu

Denizli Belediyesi ve İŞKUR Denizli İl Müdürlüğü işbirliği ile engellilere yönelik meslek edindirme kursları düzenlenecek.

Engellilere yönelik meslek edindirme kursu

Engellilere yönelik meslek kursu düzenlenmesine ilişkin protokol, İŞKUR Denizli İl Müdürlüğü'nde Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar ve İŞKUR Denizli İl Müdürü Mevlüt Akman tarafından imzalandı.

Çınar, törende yaptığı konuşmada, belediye olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya gayret ettiklerini belirtti.

Bu çerçevede engelli vatandaşların sosyal ve ekonomik hayata katılmalarını sağlamak üzere ''kardeş şehir'' ilişkilerinin bulunduğu Hollanda'nın Almelo kenti ile AB projesi olarak uyguladıkları ''Engelliler Çalışıyor'' projesini hayata geçirdiklerini hatırlatan Çınar, İŞKUR işbirliği ile engellilere yönelik açacakları meslek kursunun da bu projenin bir devamı olarak görülebileceğini ifade etti.

Çınar, bu protokolle engellilere yönelik mozaik kursları açılacağını belirterek şu bilgileri verdi:

''Bu proje, 'Engeliler Çalışıyor' projesinin devamı şeklinde de algılanabilir. Engelliler, cam boncuk yapımıyla ilgili eğitim alacak. Eğitim süreci tamamladığında, becerilerinin gelişmesine katkı sağlamış olacağız. Bu proje aynı zamanda kendilerinin istihdam edilmesine katkı koyacaktır. 10 kursiyerle bunu başlatacağız. Talep olması halinde yeni kurslar açacağız.''

İŞKUR Denizli İl Müdürü Mevlüt Akman da Denizli Belediyesi tarafından hazırlanan projeyi yapılan inceleme sonrası destekleme kararı aldıklarını belirterek, protokolle proje için 52 bin 785 lira kaynak aktaracaklarını bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler