YURTHABER

‘Eski Diyarbakır’da Kültürel Çeşitlilik’ sergisi açıldı

Küratörlüğünü Birzamanlar Yayıncılık’tan Osman Köker’in yaptığı ‘eski Diyarbakır’da Kültürel Çeşitlilik” başlıklı serginin açılışı yapıldı. Büyükşehir...

Küratörlüğünü Birzamanlar Yayıncılık’tan Osman Köker’in yaptığı ‘eski Diyarbakır’da Kültürel Çeşitlilik” başlıklı serginin açılışı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Sümer Park Sergi Salonu’nda açılışı yapılan sergiye Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Süryani Cemaati Lideri Can Şakarar, Diyarbakırlı Ermeni Yazar Mıgırdiç Margosyan ve çok sayıda davetli katıldı.
Açılışta konuşan Yazar Mıgırdiç Margosyan, "Büyük şeyleri kaybetmişiz. İşte onların resimleri ortada. Böyle bir tablo karşısında mutlu olmam mümkün değil. Ama illa bir şeylerden mutluluk çıkarmak istiyorsak, demek ki geçmişte böyle şeyler varmış. Bunlar sözde değilmiş. Bakın geçmişte buydu, bu değerleri kaybettik, bundan sonra akıllarımızı başımıza alalım ve bundan sonra bu değerlerin kaybolmaması için ne kaldıysa elimizde en azından onu kurtarmanın yoluna bakalım. Ben buradan bugün o dersi çıkardım." dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir de bu serginin "geçmişle vicdan ile yüzleşme" çağrısında bulunduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler