YURTHABER

Evde diş sağlığı hizmeti başladı

Manavgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından ihtiyacı olanların diş tedavileri evlerinde gerçekleştiriliyor

Evde diş sağlığı hizmeti başladı

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde buylunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde oluşturulan Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’yle yaşlı ve ileri derecede rahatsızlığı bulunanların diş tedavileri evlerinde gerçekleştiriliyor. Bu amaçla kurulan ve biri diş hekimi olmak üzere 5 kişiden oluşan Evde Sağlık Hizmetleri Birimi gelen talep üzerine hastaların muayenesini evde gerçekleştiriyor.

Manavgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Diş Hekimi Gökhan Kurt, Evde sağlık hizmetleri birimine başvuruların Antalya Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi aracılığıyla yapıldığını ifade ederek; “Koordinasyon Merkezine 444 38 33 nolu telefon numarasından ulaşılabilmektedir. Evde Sağlık Hizmetleri Birimi başta Diş Hekimi Özkan Sarı olmak üzere toplam 5 personelle hizmet vermektedir” dedi.

Diş tedavisinde evde sağlık hizmetlerinden faydalanacak olanların Felç, MS, ALS vb. gibi ileri derecede nörolojik ve kas hastalığı olanlar, Ağır özrü bulunanlar, İleri düzeyde KOAH vb. solunum sistemi hastalığı olanlar, Kendi başına yaşamını idare ettiremeyecek, bir sağlık kuruluşuna ulaşamayacak derecede olan yaşlılar, Aşırı kilo nedeniyle yatağa bağımlı hastaların ağız sağlığında tedaviye ihtiyacı olanlar şeklinde belirlendiğini kaydeden Başhekim Kurt; “Evde Sağlık Hizmetlerinde; hareketli protez, diş çekimi, detertraj (diş taşı temizliği), dolgu, kanal tedavisi vb sağlık hizmetleri verilmektedir. Vatandaşlarımızın sağlık sorunlarına en iyi şekilde hizmet vermenin gayreti içindeyiz” diye konuştu