YURTHABER

Faruk Saraç Yüksekokulu, İpekböcekçiliği Enstitüsü malzemelerini iade edecek

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu'nda bulunan Tarım İl Müdürlüğü'ne ait İpekçilik Tohum Mektebi'nin malzemelerinin iade...

Faruk Saraç Yüksekokulu, İpekböcekçiliği Enstitüsü malzemelerini iade edecek

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu'nda bulunan Tarım İl Müdürlüğü'ne ait İpekçilik Tohum Mektebi'nin malzemelerinin iade edileceği açıklandı.
Faruk Saraç, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde yayınlanan bazı haberlerde, 'İpekçilik Tohum Mektebi'nin açılamamasına sebep olarak Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu'nun söz konusu malzemeleri iade etmemesinin gösterildiğini hatırlattı. Bu durumdan derin üzüntü duyduğunu belirten Saraç, bu malzemelerin sergilenmesi için Tarım İl Müdürlüğü tarafından kendilerine verildiğini ifade etti.
Malzemelerin bu güne kadar özenle korunup bakım ve temizliklerinin yapıldığını vurgulayan Saraç, "Osmanlı döneminin önemli eserlerinden olan, bugüne kadar yok olmak ile yüz yüze kalmış Fabrika-i Hümayun yerleşkesini büyük emek ve maliyet ile hem Bursa'ya hem de Türk eğitimine tekrar kazandırdığını hatırlattı.
Basında konuyla ilgili bazı haberler çıktığını ifade eden Saraç, "Bu tür asılsız haberler ben ve benim gibi Bursa'ya yatırım yapan ve yapmakta olan kişileri olumsuz etkilemektedir. Bu olay maalesef son derece üzüntü verici bir durum. Malzemeler ile ilgili olarak hiç bir kurum veya kuruluştan resmi bir talep gelmemiştir. Okulumuz bu malzemelerin iadesini hemen gerçekleştirecektir." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın