YURTHABER

Aydın'da 96 düzensiz göçmen kurtarıldı, 24 göçmen yakalandı

3 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalandı

AYDIN (AA) - Aydın'ın Kuşadası ve Didim ilçeleri açıklarında geri itilen 96 düzensiz göçmen karaya çıkarıldı, 24 göçmen ile 3 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Kuşadası ilçesi Tavşan Adası üzerinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisi üzerine bölgeye sahil güvenlik botu görevlendirildi.

Ekipler, Yunanistan unsurlarınca geri itilen ve kendi imkanlarıyla Tavşan Adası'na sığınan 27 düzensiz göçmen ile lastik bot içerisindeki 46 düzensiz göçmeni kurtardı.

Yine Kuşadası ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisi üzerine bölgeye sevk edilen ekipler 24 düzensiz göçmeni yakaladı.

- 3 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalandı

Didim ilçesi açıklarında özel tekne içerisinde bir grup düzensiz göçmenin olduğu ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen sahil güvenlik botu Yunanistan unsurlarınca Türk karasularına geri itilen 23 düzensiz göçmeni kurtardı.

Ekipler olayla ilgili 3 göçmen kaçakçısı şüphelisini de yakaladı.

Düzensiz göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

Aydın'da 96 düzensiz göçmen kurtarıldı, 24 göçmen yakalandı

- 3 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalandı

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler