YURTHABER

Batman'da "Karabağ Parkı"nın açılışı yapıldı

Batman'da "Karabağ Parkı"nın açılışı yapıldı

Batman'da Azerbaycan ile Türkiye'nin kardeşliğini simgeleyen "Karabağ Parkı"nın açılışı gerçekleştirildi.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Karabağ Parkı'nın açılışı amacıyla düzenlenen törende, parkı hizmete sokmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Parkı yapmak ve açmak suretiyle Türkiye ile Azerbaycan arasındaki derin kardeşliği ve bağları bir kez daha vurgulama imkanına sahip olduklarını kaydeden Canalp, "Azeri kardeşlerimizle çalıştığımız zaman hem Azerbaycan hem Türkiye hem de Batman kazanıyor. Bu park bir semboldür. Bu park Türkiye ile Azerbaycan kardeşliğinin ve muhabbetinin bir numunesidir. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan." dedi.

Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Mustafa Babanlı da parkın açılışında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Babanlı, "Vatan mücadelemizde bir yumruk gibi Karabağ'ımızı azat etmek için mücadele verdik. Türkiye'mizin Azerbaycan'ın arkasında durduğunu ve kardeşliği zirveye taşıdığının şahidi olduk. Batman'da Karabağ Parkı'nın zaferden sonra açılması kardeşliğin ve dostluğun en güzel örneğidir." ifadelerini kullandı.

Açılışta, Azerbaycanlı sanatçı Azerin konser verdi.

Batman'da "Karabağ Parkı"nın açılışı yapıldı

Batman'da "Karabağ Parkı"nın açılışı yapıldı

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler